Naklejka kot baletnica

Motyw baletnicy na ścianie – pomysł na oryginalną aranżację!

Motyw baletnicy na ścianie

Gdzie szukać inspiracji, by w unikalny sposób udekorować wnętrze? Świetnym pomysłem mogą być nasze pasje i zainteresowania. Obraz z baletnicą to znakomity przykład propozycji, która spodoba się nie tylko zawodowym tancerką, ale także tym wszystkim, którzy po prostu kochają oglądać balet.

W tym artykule przywołamy najciekawsze ścienne dekoracje inspirowane właśnie tańcem. Wśród pomysłów znajdują się propozycje idealne zarówno do stonowanej sypialni, eleganckiego salonu, jak i dziewczęcej aranżacji. Pozwólmy więc, by efektowne obrazy i plakaty nadały nowy rytm dotychczasowej stylizacji wnętrza!

Obraz z baletnicą, czyli dekoracja nie tylko dla primabaleriny!

Zaproponowane tutaj dekoracyjne pomysły to z pewnością znakomite rozwiązanie do mieszkania, w którym mieszka baletnica. Obraz ilustrujący naszą pasję to jedna z najlepszych opcji, jak ozdobić wnętrze w sposób uniwersalny i ponadczasowy. Dzięki temu przestrzeń będzie idealnie do nas dopasowana i nie znudzi się, jak może mieć to miejsce w przypadku trendu, który jest modny tylko przez chwilę.

Nie oznacza to jednocześnie, że takie wzory dedykowane są tylko tańczącym osobom. Jeśli lubimy oglądać balet lub po prostu doceniamy jego piękno i talent, jakim trzeba być obdarzonym, by uprawiać ten taniec, wówczas zawieśmy nad kanapą w salonie czy nad wezgłowiem łóżka w sypialni taki właśnie plakat. Baletnica, jej smukła sylwetka w tiulowej spódnicy, nada przestrzeni wdzięku i lekkości. Najpiękniejsze wzory, które przywołamy w tym artykule, znajdują się w sklepie Redro: https://redro.pl/plakaty/temat/baletnica/.

motyw baletnicy na ścianie

Baletnica: obraz na płótnie wykonany z artystycznego zdjęcia

Jak będzie się prezentował pierwszy przygotowany przez nas obraz? Baletnica ukazana na płótnie nie musi być namalowana farbami. Akwarelowe kompozycje cieszą się dużą popularnością i z pewnością taki wzór pozwoli ożywić i wprowadzić do przestrzeni trochę kolorów, ale my skupiliśmy się na fotografii. Artystyczny kadr ukazujący tancerkę wykonującą układ z szarfami lub wirującą w piruecie stanie się takim akcentem dekoracyjnym, od którego nie będzie można oderwać oczu.

Dzięki temu, że płótno zadrukowane jest także na krawędziach, nie potrzebujemy ramy, by oprawić obraz. Baletnice na kolorowej fotografii warto umieścić w wystroju retro lub glamour, z kolei czarno-białe zdjęcie będzie się zachwycająco prezentować w minimalistycznej bądź industrialnej aranżacji.

Czarno-biały plakat – baletnica w stonowanej sypialni

Czasami mniej znaczy więcej. Jeśli są wśród czytelników miłośnicy minimalistycznych aranżacji, do takiego wnętrza jak ulał będą pasować czarno-białe plakaty. Baletnica naszkicowana pospiesznie ołówkiem lub narysowana węglem sprawi, że sypialnia pozbawiona do tej pory ozdób, nabierze zupełnie nowego charakteru. Jeśli będzie to jedyna ścienna dekoracja, warto sięgnąć po wielkoformatowe przedstawienie, by stało się dominantą nad wezgłowiem łóżka.

Doskonałym przykładem wzoru, który zdynamizuje wystrój, jest przedstawiona w ruchu baletnica.  Plakat w ten sposób będzie od razu przyciągał uwagę, sprawiając, że ten jeden nowy element w przestrzeni zmieni więcej, niż można się spodziewać. Oprawmy przedstawienie w ramę, by nadać całości eleganckiego charakteru.

Dziewczęce plakaty: baletnica w zaskakującym wydaniu

Na koniec przyjrzymy się dziewczęcym aranżacjom. Jaki tutaj sprawdzi się plakat? Baletnica dla dzieci zaprezentowana jako bajkowa postać to strzał w dziesiątkę. Przepiękna primabalerina przypominająca księżniczkę w pięknej sukni lub wizerunek dziewczynki tańczącej w kwietnym wianku na głowie sprawi, że pokój stanie się przytulny i miły dla oka. Kolorowe ilustracje mogą się jednak pojawić nie tylko w formie plakatu. Efektownym i praktycznym rozwiązaniem są również naklejki ścienne, które można umieścić w dowolnym miejscu – nad łóżkiem lub biurkiem albo koło kącika zabaw.

W związku z tym, że dziecięca fantazja nie ma granic, baletnica nie musi przypominać zwyczajnej baletnicy. A gdyby tak w strój primabaleriny ubrać kotka – na łapki założyć puenty, a w pasie tiulową spódniczkę? Taki wzór to świetny sposób na to, by rozbudzić w szkrabie kreatywne myślenie.

Wiemy już, do jakich wnętrz i aranżacji będzie pasować baletnica. Obraz na płótnie, naklejka czy plakat pozwoli w mgnieniu oka odmienić wystrój, nadając mu wdzięku i stylu. Po więcej ściennych dekoracji zapraszamy na stronę Redro: https://redro.pl/.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *