mieszkaniezrynkupierwotnego-dlaczegopowinienessienimzainteresowac1 (1)

Mieszkanie z rynku pierwotnego – dlaczego powinieneś się nim zainteresować?

Czy kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Wśród osób poszukujących nowe mieszkania często prowadzona jest dyskusja nad tym, który wariant jest lepszy – to z rynku pierwotnego/wtórnego? Dziś objaśnimy, dlaczego powinieneś zainteresować się lokum pierwszego typu.

Wszyscy wiedzą, że kupno własnych czterech ścian to poważna inwestycja. Zadbajmy więc o to, aby satysfakcjonowała nas pod względem użyteczności, ulokowania i aranżu. Plus, nie zapominajmy o kosztach, które trzeba za nią uiścić.

Możliwość modernizowania go pod swoje dyktando

Rynki pierwotne oferują mieszkania różnego typu, takie jak:

  • kawalerki,
  • mikro kawalerki,
  • lokale od 2 do 3 pokoi,
  • apartamenty.

Co więcej, klient ma prawo modernizowania układu przestrzeni pod swoje dyktando. Może oddzielać przestrzenie przy pomocy ścianki działowej, łączyć salon z kuchnią, czy zagospodarować miejsce dla jeszcze nienarodzonego dziecka. Jeszcze lepiej, że deweloperzy nie mają nic przeciwko, aby potencjalne zmiany realizować nawet wtedy, gdy wciąż trwają pracę nad finalizacją inwestycji.

Mieszkanie pod klucz

Deweloperzy oferują pakiety dopełniające kwestię aranżu danego mieszkania. Co jednak najlepsze, będziesz mógł otrzymać klucze do lokum natychmiast po zakończeniu wszystkich niezbędnych prac. Klient pozbawiony też jest obowiązku zajmowania się takimi rzeczami, jak materiały budowlane, firma wykończeniowa – wszystkim tym zajmują się deweloperzy właśnie.

A co z lokalizacją?

Jednym z działań firmy deweloperskiej jest ciągłe pozyskiwanie gruntów pod projekty mieszkaniowe przy jednoczesnym zachowaniu różnorodności lokalizacji. Na obrzeżach lub w miejscowościach znajdujących się blisko aglomeracji miejskich mieszkania są wyraźnie tańsze, a przy tym wcale nie ustępują pod względem komfortu tym w centrach. Przy zakupie mieszkania najważniejszymi czynnikami są jego cena oraz ulokowanie. Gdy nie kojarzycie okolicy, w której znajduje się preferowana nieruchomość, zapoznajcie się, chociaż z jej planem inwestycyjnym. Nie każdy jest miłośnikiem życia w zgiełku, powodowanego przez autostrady, hale produkcyjne i centra handlowe.

Podsumowanie

Jak widać zatem, pozytywów zainteresowania się mieszkaniem z rynku pierwotnego jest wiele. Nie pozostaje zatem nic innego, jak rozejrzeć się za optymalnymi ofertami deweloperskimi.

Zobacz inne artykuły o nieruchomościach

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *