meble drewniane

Meble drewniane – elementy, które dodadzą charakteru Twojemu wnętrzu

Drewniane meble – zalety i wady

Drewno coraz częściej jest wkomponowane we wnętrza. Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się: na jakie drewniane meble warto się zdecydować oraz jakie wady i zalety posiadają.

Wady i zalety drewnianych mebli

Decydując się na meble drewniane należy liczyć się ze wszystkimi plusami i minusami. Do zalet można zaliczyć naturalny surowiec. Dzięki temu każdy mebel jest niepowtarzalny – praktycznie każdy kawałek drewna wygląda inaczej. Następną zaletą jest ich trwałość. Meble z mahoniu lub dębu mogą przetrwać nawet kilkaset lat. Za niewątpliwy plus można zaliczyć również łatwość w usuwaniu zewnętrznych uszkodzeń. Problemy takie jak rysy lub odpryski można spokojnie zeszlifować.

Zakup mebli drewnianych wiąże się jednak z kilkoma wadami. Pierwszą z nich jest ciężar sprzętów. W niektórych przypadkach remontów, czy przemeblowań drewniane meble mogą być ciężkie w transporcie. Kolejną wadą jest stosunkowo wysoka cena, jaką trzeba ponieść jednorazowo. Dodatkowo należy pamiętać o specjalnej pielęgnacji mebli, co wiąże się z systematycznością i ekstra kosztami.

Na jakie meble drewniane warto się zdecydować?

Na rynku można znaleźć obecnie szeroki asortyment mebli drewnianych. Do najczęściej wybieranych zalicza się: komody, łóżko tapicerowane, szafy, regały, czy elementy do salonu takie jak: witryna drewniana, stół. Coraz bardziej popularne stają się również elementy drewniane w sofach oraz narożnikach.

Decydując się na meble drewniane należy zwrócić uwagę na detale jego wykonania. Warto spojrzeć, czy mebel jest pokryty warstwą specjalnego wosku. Dzięki temu wydobywa się naturalne piękno drewna. Mebel może być również pomalowany nietoksyczną farbą akrylową tak, aby nadać mu wymarzony kolor.

O firmie Nature Style

Przykładem firmy specjalizującej się w produkcji mebli drewnianych jest firma Nature Style. Ma siedzibę w Bibicach koło Krakowa. Niezwykła jest sama produkcja mebli. Po tym jak drzewo rośnie w swoim naturalnym środowisku przez dziesiątki lat, firma segreguje drzewa na te najlepsze, aby kolejno przerobić je na niesamowite meble drewniane najlepszej, oraz na te nieco gorszej jakości. Drzewa trafiają do tartaku, gdzie dochodzi do pocięcia ich na deski. Kolejno materiał musi odleżeć okres około pół roku i pozostać na miesiąc w suszarni. Następnie deski trafiają na produkcję. Dzięki tak starannemu przygotowanemu materiałowi, meble są w stanie być w świetnym stanie przez lata.

Wzory stosowane w Nature Style są chronione patentami.

Myśleliście kiedyś o meblach drewnianych do swojego wnętrza?

Zobacz również artykuły

 

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *