listwy przypodłogowe salon

Listwy przypodłogowe i ich rodzaje

Listwy przypodłogowe

Listwy przypodłogowe stanowią estetyczne wykończenie podłogi i są stosowane w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Jak wybrać idealną listwę przypodłogową? Jakie rodzaje listew są najbardziej popularne?

Rodzaje listew przypodłogowych

Jeśli chodzi o najbardziej znane rodzaje listew przypodłogowych, wyróżnić można:

  • Listwy z duropolimeru – zazwyczaj wykorzystywane są w pomieszczeniach nowoczesnych oraz klasycznych. Warto w tym przypadku postawić na wytrzymałą obudowę, która zapewni trwałość listwy. Przez długie lata zachwycać nas będzie estetyką i niezwykłym stylem, podkreślając całe wnętrze. Aktualnie największa popularnością cieszą się modele z klasycznym wzornictwem, które dopasujemy do wielu aranżacji wnętrz.
  • Listwy drewniane – zazwyczaj wykonywane są z drewna drzew iglastych (np. sosny), dopasowują się do klasycznych, jak i nowoczesnych pomieszczeń. Sporą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że listwy przypodłogowe drewniane wykończyć można na dowolne kolory, jak i odnowić lub przemalować, co pozwoli dobrać je do kolorystyki we wnętrzu. Drewniane modele mogą bazować na przekroju wklęsłym, trójkątnym lub ćwierćwałkowym. Warto podczas zakupu pamiętać o sękach, które nie wszędzie występują.
  • Listwy MDF – listwy tego typu są pokrywane okleiną lub lakierem. Bazują na różnych kolorach, z których najbardziej popularna jest biel, optycznie powiększająca wnętrze. Listwy tego rodzaju bardzo dobrze sprawdzają się w kolorowych wnętrzach, dopasowują się także do ciemnych ścian i wzorzystych tapet. Producenci oferują frezowane profile lub minimalistyczne listwy.
  • Listwy aluminiowe – tego rodzaju listwy są niezwykle odporne na działanie wilgoci oraz uszkodzenia mechaniczne różnego typu. Najczęściej są wybierane w przedpokojach, w biurach, czy też w kuchniach, gdzie mamy do czynienia z narażeniem na uszkodzenia. Listwy aluminiowe bardzo dobrze dopasowują się do płytek ceramicznych, jak i do nowoczesnych wnętrz ze sporą ilością sprzętów o kolorystyce metalicznej.

Wybór najlepszych listew przypodłogowych

Listwy przypodłogowe mają szereg funkcji, które związane są z ochroną ściany i dekoracją całego wnętrza, Wybór najlepszego rozwiązania nie jest łatwy, gdyż ogromny wybór nie ułatwia zadania. Postawmy jednak na najlepsze jakościowo listwy, które posłużą nam przez wiele lat. Sztukateria wewnętrzna w domu jest niezbędną częścią wyposażenia, o której warto pamiętać. Dzięki niej zadbamy o estetykę wnętrza, jak i stworzenie spójnego pomieszczenia z naszych marzeń. Optycznie powiększymy mieszkanie, jeśli zastosujemy listwę przypodłogową o takim samym kolorze, co ściana. W kamienicach lub w apartamentach najczęściej sięgamy po listwy w kolorze podłóg, co nieco poszerzy wnętrze i doda mu przytulności.

 

Listwy dekoracyjne

Listwy dekoracyjne z oferty sklepu 4wall.pl

 

Zakup listwy przypodłogowej wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Sztukateria powinna być zgodna z naszymi oczekiwaniami, jak i dopasowana do aranżacji pomieszczenia. Z pewnością każdy z nas znajdzie idealne elementy wystroju tego typu, gdyż wybór jest bardzo duży. Największym zainteresowaniem cieszą się listwy z duropolimeru, listwy drewniane, aluminiowe, czy też z MDF-u.

Listwy z duropolimeru

Zobacz inne artykuły

 

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *