osuszanie murów

Jak zlikwidować wilgoć w budynku? – budynkowo.pl

Likwidacja wilgoci w budynku

Do wznoszenia budynków, które powstały dekady temu, używano podatnych na wchłanianie wody materiałów budowlanych. Większość z nich nie miała izolacji, co obecnie skutkuje problemem z wilgocią.

Wilgoć może pojawić się z kilku powodów np. poprzez regularne zalewanie wodą z ulicy czy niesprawnych parapetów. Jednak głównym powodem jest tzw. podciąganie kapilarne. Najprościej ujmując, mury chłoną wilgoć znajdującą się w gruncie. Mikrokanaliki znajdujące się w materiałach budowlanych (np. cegłach) umożliwiają transport wody w ścianach. W konsekwencji wędruje ona od fundamentów do coraz wyższych kondygnacji, tworząc dobre środowisko do wykwitów pleśni i degradując mury.

 

Jak pozbyć się wilgoci z domu?

Istnieją metody inwazyjne i nieinwazyjne, ale te drugie nie zawsze mogą być użyte. W sytuacji, gdy obiekt jest pod opieką konserwatora zabytków, może on nie wyrazić zgody na przeprowadzenie odwiertów lub innych prac ingerujących w strukturę murów. Warto wiec postawić na metodę, która nie wymaga podobnych czynności, a w dodatku będzie skuteczna i na lata zapewni spokój właścicielom nieruchomości.

 

Z pomocą przychodzi system AQUAPOL®, który bezinwazyjnie pozbywa się problemu. W jaki sposób? Otóż odwraca proces podciągania kapilarnego, kierując wodę w stronę gruntu, dzięki temu pozbywając się jej z murów. Pozwala to na oględziny i ocenę zniszczeń, a następnie wykorzystanie osuszaczy kondensacyjnych i wentylatorów do szybkiego pozbycia się wilgoci. W przypadku mniejszego zawilgocenia czasami wystarcza intensywne wietrzenie i ogrzewanie obiektu. W kolejnym kroku warto zwrócić się do specjalistów, którzy ocenią zniszczenia i zaproponują zabezpieczenie nieruchomości. System AQUAPOL® będzie skutecznie odpierał podciąganie wody, niemniej jednak dodatkowa izolacja wydaje się sensownym rozwiązaniem. Wilgoć w domu? Pozbądź się jej! Więcej na https://www.osuszaniemurow.pl/jak-zlikwidowac-inne-rodzaje-wilgoci/.

 

Pleśń w domu — jak się jej pozbyć?

Pojawiający się w domu grzyb jest niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia domowników. Pierwsze oznaki problemu są najczęściej widoczne w podpiwniczeniu, czyli najniższej kondygnacji. Obiekty, które nie posiadają izolacji pionowej i poziomej lub jest ona uszkodzoną, muszą liczyć się z ryzykiem podciągana kapilarnego. Większość osób sięga po środki chemicznie. Iniekcja, bo o niej mowa, polega na wstrzykiwaniu w mury środków chemicznych, które tworzą warstwę zabezpieczającą. Niestety, tym sposobem trudno uzyskać szczelną i dokładną izolację, zwłaszcza przy bardzo mokrych, niejednorodnych i grubych murach. Trwałość tego typu zabezpieczenia również pozostawia wiele do życzenia.

System AQUAPOL® odcina dopływ wilgoci i pozbywa się jej ze ścian, jednocześnie osuszając budynek (także ściany wewnętrzne), a przy tym nie narusza konstrukcji budynku. Jak osuszyć stary budynek lub taki, w którym pojawia się problem wilgoci? Sprawdź na https://www.osuszaniemurow.pl/jak-osuszyc-budynek-z-wilgoci-kapilarnej/.

Wilgoć, choć powoli to konsekwentnie wdziera się do nieruchomości. Przemieszcza się na coraz wyższe kondygnacje, stwarzając idealne środowisko do rozwoju grzyba. Doraźne metody przynoszą tylko chwilową poprawę. AQUAPOL® dostarcza rozwiązanie, które sprawdziło się w ponad 55.000 budynków w całej Europie, dając gwarancję skutecznego działania na 20 lat, przy czym rozwiązanie działa oczywiście również po okresie gwarancyjnym. To dla Ciebie spokój na dekady.

 

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *