osuszanie murów

Jak zlikwidować wilgoć w budynku? – budynkowo.pl

Likwidacja wilgoci w budynku

Do wznoszenia budynków, które powstały dekady temu, używano podatnych na wchłanianie wody materiałów budowlanych. Większość z nich nie miała izolacji, co obecnie skutkuje problemem z wilgocią.

Wilgoć może pojawić się z kilku powodów np. poprzez regularne zalewanie wodą z ulicy czy niesprawnych parapetów. Jednak głównym powodem jest tzw. podciąganie kapilarne. Najprościej ujmując, mury chłoną wilgoć znajdującą się w gruncie. Mikrokanaliki znajdujące się w materiałach budowlanych (np. cegłach) umożliwiają transport wody w ścianach. W konsekwencji wędruje ona od fundamentów do coraz wyższych kondygnacji, tworząc dobre środowisko do wykwitów pleśni i degradując mury.

 

Jak pozbyć się wilgoci z domu?

Istnieją metody inwazyjne i nieinwazyjne, ale te drugie nie zawsze mogą być użyte. W sytuacji, gdy obiekt jest pod opieką konserwatora zabytków, może on nie wyrazić zgody na przeprowadzenie odwiertów lub innych prac ingerujących w strukturę murów. Warto wiec postawić na metodę, która nie wymaga podobnych czynności, a w dodatku będzie skuteczna i na lata zapewni spokój właścicielom nieruchomości.

 

Z pomocą przychodzi system AQUAPOL®, który bezinwazyjnie pozbywa się problemu. W jaki sposób? Otóż odwraca proces podciągania kapilarnego, kierując wodę w stronę gruntu, dzięki temu pozbywając się jej z murów. Pozwala to na oględziny i ocenę zniszczeń, a następnie wykorzystanie osuszaczy kondensacyjnych i wentylatorów do szybkiego pozbycia się wilgoci. W przypadku mniejszego zawilgocenia czasami wystarcza intensywne wietrzenie i ogrzewanie obiektu. W kolejnym kroku warto zwrócić się do specjalistów, którzy ocenią zniszczenia i zaproponują zabezpieczenie nieruchomości. System AQUAPOL® będzie skutecznie odpierał podciąganie wody, niemniej jednak dodatkowa izolacja wydaje się sensownym rozwiązaniem. Wilgoć w domu? Pozbądź się jej! Więcej na https://www.osuszaniemurow.pl/jak-zlikwidowac-inne-rodzaje-wilgoci/.

 

Pleśń w domu — jak się jej pozbyć?

Pojawiający się w domu grzyb jest niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia domowników. Pierwsze oznaki problemu są najczęściej widoczne w podpiwniczeniu, czyli najniższej kondygnacji. Obiekty, które nie posiadają izolacji pionowej i poziomej lub jest ona uszkodzoną, muszą liczyć się z ryzykiem podciągana kapilarnego. Większość osób sięga po środki chemicznie. Iniekcja, bo o niej mowa, polega na wstrzykiwaniu w mury środków chemicznych, które tworzą warstwę zabezpieczającą. Niestety, tym sposobem trudno uzyskać szczelną i dokładną izolację, zwłaszcza przy bardzo mokrych, niejednorodnych i grubych murach. Trwałość tego typu zabezpieczenia również pozostawia wiele do życzenia.

System AQUAPOL® odcina dopływ wilgoci i pozbywa się jej ze ścian, jednocześnie osuszając budynek (także ściany wewnętrzne), a przy tym nie narusza konstrukcji budynku. Jak osuszyć stary budynek lub taki, w którym pojawia się problem wilgoci? Sprawdź na https://www.osuszaniemurow.pl/jak-osuszyc-budynek-z-wilgoci-kapilarnej/.

Wilgoć, choć powoli to konsekwentnie wdziera się do nieruchomości. Przemieszcza się na coraz wyższe kondygnacje, stwarzając idealne środowisko do rozwoju grzyba. Doraźne metody przynoszą tylko chwilową poprawę. AQUAPOL® dostarcza rozwiązanie, które sprawdziło się w ponad 55.000 budynków w całej Europie, dając gwarancję skutecznego działania na 20 lat, przy czym rozwiązanie działa oczywiście również po okresie gwarancyjnym. To dla Ciebie spokój na dekady.

 

Zobacz inne artykuły

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.