rysunek architektoniczny - kurs

Najciekawsze filmy i kursy rysunku (tutoriale) architektonicznego na YouTube!

Najciekawsze kursy rysunku dla architektów

Każdy architekt nie ważne, jak wspaniały czy jak słynny od czegoś zaczynał. Najczęściej był to rysunek. Rysunek sprowadził go na drogę projektowania i tworzenia niezwykłych budynków czy wnętrz. W pracy architekci mogą posługiwać się rozmaitymi narzędziami, ale to właśnie dzięki rysunkowi rozwija się umiejętność rozplanowania przestrzeni i rozumienia je w wielu wymiarach. 

Dla tych, którzy dopiero zaczynają, a może cały czas się szkolą przygotowaliśmy przegląd najfajniejszych kursów rysunkowych, rozmaitych sugestii i tipów dla architektów. Wiadomo, żeby wyćwiczyć umiejętność rysowania trzeba przede wszystkim ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć. Oczywiście najlepiej pod okiem mistrza, ale przecież kilka dobrych rad z Internetu przyda się każdemu! 

Różne filmy i kursy rysunkowe dla architektów – przedstawiające różne zagadnienia 

Kanał Themodmin

Pierwszy wybrany kanał to Themodmin. Znajduje się na nim dość duża ilość filmów, które przedstawiają uczą różnorodnych technik i wskazówek projektowych. Fajnie są przedstawione podstawy rysunku np. pokazuje, jak dodawać tekstury za pomocą linii, jak kreskowanie może przekształcić szkic i wyrazić materiały, z których wykonane są przedmioty znacznie wierniej.

W poniższym filmiku przedstawiony jest bardzo fajnie aksonometryczny rysunek, który bardzo często sprawia trudność studentom architektury.

Kanał dla architektów Eric Reinholdt

Eric Reinholdt prowadzi kanał na youtube, gdzie przedstawia cenne wskazówkami dla osób zainteresowanych rysunkiem, architekturą, ale fajnie też opowiada o codziennym życiu jako architekt. Przedstawia on nie raz jak pracuje, przedstawia swoje biuro, ale przede wszystkim jak przygotowuje projekty. Tłumaczy dość jasno i stara się demonstrować proste koncepcje, które pomagają udoskonalić szkice.

W poniższym wprowadzającym filmie prezentuje bardzo ciekawe triki, które warto zastosować nie tylko na studiach architektonicznych, ale nawet po nich.

Kurs rysowania budynków i budowli 

Świetny kanał Circle Line Art School ma na Youtubie naprawdę dużo filmików poświęconych rysowaniu budowli. Można dzięki temu opanować nie tylko fajne triki, ale zasady perspektywy w rysunku oraz kreskowanie, tak aby dzieło wyglądało zachęcająco. Tak naprawdę nie wszystkie linie muszą być proste w rysunku! Architektura ma wyglądać po prostu świetnie. Klienci kupują naszą ekspresję architektoniczną, dlatego warto nauczyć wyrażać się ją w rysunku! 

Kursy rysunkowe po polsku 

Ciekawym kanałem, a do tego polskim jest Creosfera. Pomimo że autor publikuje bardzo dużo filmów, które poruszają wiele zagadnień rysunkowych, dużo z nich można wykorzystać przygotowując się do testów na architekturę, czy już na studiach. Poniżej znajduje się film dotyczący rysunku architektonicznego. Jeśli ktoś jest na poziomie podstawowym warto zacząć od takich podstaw jak rysowanie prostych linii, czy brył. 

 

Tylko kilka, ale bardzo wartościowych filmów znajdziemy na kanale Rysunek Architektoniczny, który prezentuje techniki, które należy opanować do testów, starając się na studia architektoniczne. Fajnie przedstawione są zagadnienia prezentujące perspektywę i ustalenie horyzontu. 

 

Linia, która jest zbyt gruba, źle dobrany kolor, nieproporcjonalnie duża skala – to wszystko elementy, które mogą odwrócić uwagę od rzeczy, które chcemy pokazać. Nawet w przypadku bezpretensjonalnego i szybkiego szkicu niektóre zasady są bardzo ważne. Niektóre wskazówki pomagają zamienić zwykły szkic w coś, z czego jesteś dumny i chcesz pokazać innym. Dotyczy to zarówno zwykłych architektów, ale i architektów wnętrz. Powyższe filmy dot. rysunków architektonicznych może nie zastąpią zwykłego nauczyciela, czy studiów ale zdecydowanie pomogą wejść na wyższy poziom naszej sztuce rysunku!

[ratings]

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *