zakup mieszkania

Mieszkanie – czym się kierować podczas kupna?

Zakup mieszkania

Mieszkanie to inwestycja czasami na całe życie, dlatego też przeglądając ogłoszenia z ofert MIESZKANIE NA SPRZEDAŻ, możemy odczuwać lekką niepewność i niepokój. Dlatego też, aby ułatwić sobie zadanie kupna mieszkania, warto się do tej decyzji przygotować.

Mieszkanie i jego zakup: czy to z rynku wtórnego, czy pierwotnego to ważna decyzja, na której podjęcie ma wpływ wiele czynników – nie tylko finansowych. Ich szczegółowa analiza zapewnia wybór mieszkania, które będzie spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Rynek nieruchomości to wiele propozycji dla ludzi o różnych potrzebach, w różnej sytuacji finansowej i o różnych oczekiwaniach, dlatego, jeśli zdecydujemy się na zakup mieszkania, na pewno znajdziemy coś dla siebie. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i… odpowiednią taktykę.

Mieszkanie na sprzedaż – jak wybrać to jedyne?

Sprzedam mieszkanie – ogłoszenia z tego działu śledzimy najczęściej z wypiekami na twarzy, jeśli decydujemy się na zakup lokum, a nie w głowie nam budowa domu (choć warto się zainteresować, jak wygląda opcja: dom bez pozwolenia 2021 i co można budować bez pozwolenia i zgłoszenia). Mieszkanie na sprzedaż może pochodzić z rynku wtórnego lub pierwotnego (wtedy kupujemy nowe mieszkanie zazwyczaj w stanie surowym i sami zajmujemy się jego wykończeniem) . Wybór w tej kwestii zależy w dużej mierze od naszej kondycji finansowej. Mieszkanie pod klucz w wysokim standardzie to już dość potężny wydatek). Mieszkanie na sprzedaż to także możliwość skorzystania z ofert biur nieruchomości oraz poszukiwania na własną rękę.

 

Ilu pokojowe mieszkanie?

Na ilu pokojowe mieszkanie się zdecydować, to kwestia kluczowa przy przeglądaniu ofert: mieszkanie na sprzedaż. Obecnie Polacy najczęściej decydują się na mniejsze lokale – trzypokojowe mieszkanie lub dwupokojowe mieszkanie. Tak jest w przypadku większości miast. Jednak w opcji: mieszkania Warszawa popularnością cieszą się lokale o większym metrażu (o łącznej powierzchni 60 m2 i więcej) – a takie  mieszkanie składa się jak wiadomo z większej liczby pokoi. Kwestia wyboru odpowiedniego metrażu mieszkania zależy też w dużej mierze od tego, ilu członków liczy nasza rodzina i jakie mamy plany w życiu prywatnym. Niezależnie jednak od metrażu ze względów praktycznych najlepiej jest wybrać rozkładowe mieszkanie. Dużą popularnością cieszą się też  mieszkania z aneksem kuchennym o otwartej przestrzeni. Inaczej też patrzymy na mieszkanie na sprzedaż, gdy mamy zamiar sami w nim zamieszkać, a inaczej, gdy traktujemy je jako inwestycję i mamy chcemy lokum wynajmować. Co innego bierzemy wtedy pod uwagę, gdy rozważamy przy zakupie kwestię: gdzie się mieszkanie znajduje.

Przytulne mieszkanie i… taka okolica

Mieszkanie powinno być w takiej okolicy, którą uważamy za przyjazną dla nas. Świetna lokalizacja to na pewno jedna z kwestii decydująca o wyborze lokum. Wiadomo też, że wybór tego, gdzie mieszkanie znajduje się, zależy od tego, jaki tryb życia prowadzimy. Młodzi ludzie często wybierają mieszkanie w sercu miasta (na przykład w samym Śródmieściu Warszawy), a ci z rodzinami czy w wieku dojrzałym w zielonej okolicy oddalonej od centrum (ważne jest jednak, aby lokum znajdowało się w dobrze skomunikowanej okolicy). Choć terenów zielonych łakną dziś w zasadzie wszyscy. Istotne jest także to, w jakim budynku mieszkalnym nieruchomość znajduje się. Czy do sprzedania mieszkanie jest w budynku położonym na strzeżonym osiedlu (np. na nowoczesnym osiedlu Nowa Marina) czy w przedwojennej kamienicy. Istotne jest także piętro, na którym jest mieszkanie i w ilu piętrowym budynku. Dla ludzi starszych i tych z małymi dziećmi odpowiednie będzie na przykład mieszkanie na pierwszym piętrze trzypiętrowego budynku lub też na wysokim parterze jedenastopiętrowego budynku. Ludzie młodzi często wybierają mieszkania w wysokim standardzie na wyższym piętrze apartamentowca. Wielkość budynku, w którym nieruchomość znajduje się, także powinna być dopasowana do naszych upodobań. Zależy, czy wolimy pozostać bardziej anonimowi wśród dużej liczby sąsiadów czy też chcemy znać lokatorów innych mieszkań. Wiele osób kupując mieszkanie marzy także o garażu podziemnym, co nie tylko zapewnia bezpieczeństwo autu, ale i likwiduje kłopoty z parkowaniem.

 

Nowe mieszkanie to marzenie, do którego spełnienia warto dążyć, zwłaszcza że rynek nieruchomości ma wiele do zaoferowania. A jeśli żadna nam nie odpowiada zawsze możemy rozważyć kwestię budowy domu (dom bez pozwolenia to także opcja możliwa do realizacji).

 

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *