krzesło brazylijskie

Krzesła brazylijskie – odpoczynek na krześle brazylijskim

Krzesła brazylijskie

Krzesło brazylijskie to mnóstwo wygody i świetny sposób na odpoczynek. Coraz więcej ich w polskich ogrodach, bo Polacy lubią wygodnie odpoczywać.

Czym jest krzesło brazylijskie?

Błogość, lenistwo, rozrywka i odpoczynek. A do tego moc dobroci dla kręgosłupa. O czym mowa? Oczywiście o krześle brazylijskim, czyli hicie hitów ostatnich lat.

Krzesła brazylijskie to pewien rodzaj hamaka. Różni się od niego tym, że na nim się nie leży, a siedzi. Mówi się, że pierwszym Europejczykiem, który miał okazję siedzieć na krześle brazylijskim był Krzysztof Kolumb, kiedy dotarł do wybrzeży Ameryki Południowej.

Cechą charakterystyczną krzesła brazylijskiego jest drewniany drążek przymocowany w jednym punkcie, by podtrzymywać hamak z jednej i drugiej strony. Dzięki niemu są one lekko podniesione i pozwalają bez problemu przyjmować pozycję siedzącą.

Krzesło brazylijskie montuje się między drzewami (jeśli chcemy je mieć na zewnątrz) lub słupami (na przykład na balkonie). Jeśli zaś ma się znajdować w domu, najczęściej stosuje się wersję z jednym punktem zaczepienia, więc nie trzeba go mocować pomiędzy dwoma elementami.

Co ciekawe, w hamaku brazylijskim możesz spać! Jeśli ułożysz się wygodnie, a Twój kręgosłup da Ci pewność, że wszystko z nim w porządku, bez problemu możesz uciąć sobie krótka drzemkę. Możesz go potraktować jako dodatkowe siedzisko, dzięki któremu w Twoim salonie zmieści się więcej gości. A może chcesz stworzyć dla siebie przyjemny kącik do spędzania wieczorów przy winie i z dobrą książką na kolanach? Krzesło brazylijskie sprawdzi się jak żadne inne! Możesz je przecież wykorzystywać dokładnie tak, jak chcesz!

pomarańczowe krzesło brazylijskie

Rodzaje krzeseł brazylijskich

Krzesło brazylijskie jest dostępne w naprawdę wielu wariantach, dlatego każdy może znaleźć coś, co mu odpowiada. Są one przepiękne, zatem wszystkie można dopasować także do konkretnej aranżacji.

– Krzesło brazylijskie „bocianie gniazdo”

Krzesło brazylijskie „bocianie gniazdo” cechuje się posiadaniem metalowej obręczy obszytej bawełnianą liną. Dzięki obręczy utrzymana jest stabilność konstrukcji, co wpływa na wygodę podczas siedzenia. Poza tym można je umocować na jednym albo na dwóch hakach, co pozwoli obracać się o 360 stopni lub huśtać się do przodu i do tyłu.

– Krzesło brazylijskie w paski

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest hamak brazylijski w kolorowe paski. Sprawdzi się zwłaszcza do pokoju dziecięcego albo na zewnątrz. Jest to wersja tradycyjna, przymocowana na poziomym drążku. Takie krzesła brazylijskie dostępne są także w innych wersjach kolorystycznych.

krzesło brazylijskie boho - bocianie gniazdo

– Krzesło w stylu boho

Styl boho zawładnął naszymi sercami. Zachwyca i jest go coraz więcej w naszych pokojach. Można go też wykorzystać na zewnątrz – właśnie przy krześle brazylijskim. Ozdobne frędzle, jasna kolorystyka (najczęściej wykorzystywane kolory to biel, szarość i beż) sprawiają, że świetnie dopasowuje się do ciepłych aranżacji zarówno domu, jak i ogrodu czy tarasu.

Krzesła brazylijskie dostępne są w różnych rodzajach i w różnych cenach. Sprawdź, na pewno znajdziesz coś, co przypadnie Ci do gustu. Możesz go zabrać ze sobą w podróż, na wakacje i urlop. Nie zajmuje dużo miejsca, więc bez problemu zmieścisz go do bagażnika samochodu.

Inne meblarskie artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *