końcówki dłut, dłuta

Dłuta. Jak dobrać odpowiednią końcówkę roboczą?

Jakie końcówki do dłut dobrać?

Dłuta wykorzystywane są do prowadzenia prac remontowych i wyburzeniowych oraz wykonywania przebić czy bruzd. Uchwyt dłuta musi być dopasowany do stosowanego urządzenia , a końcówka robocza – do charakteru prowadzonych prac. Warto korzystać z dłut sprawdzonych producentów, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów. To gwarantuje ich trwałość i wydajność. Dobre dłuta są precyzyjne, mają zdolność samoostrzenia i nie blokują się w obrabianym materiale.

Dobranie końcówek do dłut

W ofercie hurtowni Profi Partner dostępna jest cała gama dłut, które różnią się między sobą końcówką roboczą. Jak dobrać właściwą końcówkę do charakteru prowadzonych prac?

Dłuto szpiczaste

inaczej zwane szpicakiem, przeznaczone jest do prac ogólnobudowlanych w betonie i murze. Warto zwrócić szczególną uwagę na dłuta szpiczaste z innowacyjnym elementem kruszącym, który przyspiesza tempo pracy oraz eliminuje blokowanie w materiale, np. RTec Speed SDS-max marki Hawera. Opatentowana technologia odbicia RTec przekształca energię odbicia w energię udarową, co zwiększa wydajność nawet o 30%. Dodatkowo dłuto to wyposażone jest w samoostrzące ostrze w kształcie gwiazdy, co przyspiesza pracę i gwarantuje wysoką wydajność usuwania materiału.

Dłuto szerokie (łopatkowe)

służy do usuwania tynków, zanieczyszczeń, pozostałości betonu z płyt szalunkowych oraz do renowacji elementów stalowych.

Dłuto płaskie 

przeznaczone jest do precyzyjnych prac ogólnobudowlanych i zapewnia wydajną pracę w betonie i murze. Szczególnie polecamy samoostrzące dłuto RTec SHARP SDS-max niemieckiej marki Hawera. „RTec” to opisany już powyżej element odbiciowy, który przekształca energię odbicia w energię udarową. Dłuto Sharp Sds-max charakteryzuje się płaską konstrukcją ostrza zapewniającą wysoką prędkość pracy oraz żebrowanym profilem gwarantującym stabilność oraz dużą moc kruszenia materiału.

Dłuto drążone 

sprawdza się przy wykuwaniu wąskich kanałów w betonie i murze.

Dłuto skrzydełkowe 

również służy do wykuwania wąskich kanałów w betonie, dodatkowo wyposażone jest w regulację głębokości bruzdy.

Dłuto do asfaltu

 sprawdza się głównie podczas remontów nawierzchni asfaltowych.

Dłuto do fliz

przeznaczone jest do skuwania płytek ceramicznych.

Gradzina

czyli dłuto zębate o płaskim i ząbkowanym ostrzu, zapewnia wydajną pracę w miękkich materiałach oraz fugach.

Dłuto kanałowe

 jest idealne do wykuwania wąskich kanałów w betonie.

Dłuto do tynku

przeznaczone jest do usuwania tynku, ponadto wyposażone jest w specjalnie ustawioną pod kątem płetwę zapobiegającą uszkodzeniu ścian.

Groszkownik

służy do frezowania betonu i asfaltu.

Dłuto do płytek

umożliwia łatwe i szybkie usuwanie glazury i terakoty.

Dłuto do fug 

przeznaczone jest do usuwania fug pomiędzy cegłami.

Skorzystaj z wiedzy ekspertów Profi Partner

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące doboru dłuta i chcesz poradzić się doświadczonych ekspertów, zapraszamy do kontaktu z działem sprzedaży Profi Partner. Odwiedź nasz salon sprzedaży w Warszawie przy ul. Posag 7 Panien 6 i poznaj gamę oferowanych przez nas dłut. Pamiętaj o bezpieczeństwie pracy – w naszym sklepie wyposażysz się również w okulary ochronne, rękawice, maski przeciwpyłowe oraz nauszniki.

Zobacz również artykuły

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *