najdrozsze_nieruchomosci

Jakie są najdroższe nieruchomości tego roku? Sprawdź!

Najdroższe nieruchomości w Polsce 

Jak wiadomo ceny mieszkań w Polsce są wysokie. Podaż jest bardzo duża, popyt trochę mniejszy, ale nie ma co narzekać. Szczególnie nieruchomości tańsze lub z rzeczywistą ceną rynkową schodzą bardzo dobrze. Chociaż warszawskie ceny mieszkań osiągające nawet 10 000 za metr kwadratowy nijak się mają do najdroższych i najbardziej luksusowych nieruchomości w Polsce.

Najdroższe nieruchomości sprzedawane są po wysokich cenach nie bez powodu.

Wiąże się to z kilkoma czynnikami; lokalizacją, luksusem lub wielkością.

W pierwszym półroczu tego roku rynek prestiżowych nieruchomości zdominowało Trójmiasto. W Gdyni sprzedano posiadłość za 30 milionów złotych! Cena za metr kwadratowy sięgnęła tutaj 30 tysięcy złotych! Czyli trzy razy więcej niż ceny transakcyjne w warszawskim śródmieściu. Najdroższy apartament jaki sprzedano w tym roku znajdował się w Gdańsku i zapłacono za niego prawie 5 milionów złotych.

Sky Tower we Wrocławiu.

Bardzo drogie i popularne są obecnie apartamenty znajdujące się w najwspółcześniejszych wieżowcach. I tak we Wrocławiu bardzo doceniana jest inwestycja Sky Tower. W tym roku sprzedano tam 140 m2, w jednym z najwyższych pięter, za prawie 3 miliony złotych – czyli za cenę ponad 20 tysięcy za m2. Jeśli marzy Ci się 

zamieszkać w Sky Tower to musisz przygotować się na wydatek około miliona złotych za dwa pokoje. No cóż, widoki kosztują.

Inne większe miasta takie jak Kraków, czy Poznań osiągają również swoje rekordy, lecz nie są one tak zachwycające. W Poznaniu najwyższe ceny osiągają nowe inwestycje przekraczając tylko trochę 10 tysięcy za metr kwadratowy. Natomiast Kraków jako dawna stolica Polski pełna jest w obiekty zabytkowe, które sprzedają się najlepiej i najdrożej. Oczywiście te zrewitalizowane. Tutaj za apartamenty w kamienicach jest szansa osiągnąć ceny wyższe niż 15 tysięcy za metr.

Najlepszy widok w Poznaniu z okolic najdroższych inwestycji.

 

Póki co rynek warszawski w tym roku nie ma specjalnych osiągnięć. Jednak dużo takich wyjątkowych transakcji finalizuje się pod koniec roku, więc cały czas czekamy. Chociaż w na przykład Konstancinie-Jeziorna sprzedaje się obecnie kilka rezydencji w tym jedna za prawie 20 milionów za 1100 m2 działki i replikę baru z Titanica.

Złota 44 w Warszawie.

Nie można jednak zapomnieć o warszawskich rekordach z tamtego roku. Obecnie jedna z najbardziej prestiżowych inwestycji to Złota 44, która miała osiągać nawet 60 tysięcy za metr. Pomimo wielu prognoz i przechwałek apartamenty osiągają ceny w granicach 30 tysięcy za metr. Rekord cenowy z tamtego roku należy się Parkowej 19. Tam sprzedano 137 metrowy apartament, za uwaga! 6,8 miliona złotych! Cena za metr wynosiła prawie 50 tysięcy! Z pewnością najdroższe nieruchomości są niezwykłe i jak widać znajdują się lokatorzy i inwestorzy mający chrapkę na luksus.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *