urządzenie garażu

Jak urządzić funkcjonalny garaż?

Jak urządzić garaż?

Garaż to dość problematyczna przestrzeń. Z pozoru trudno ją zaprojektować, aby była miejscem funkcjonalnym.

Urządzanie garażu

Jeżeli rozsądnie zaaranżujemy przestrzeń garażu, zyskamy więcej miejsca do przechowywania, a nawet zorganizujemy mini warsztat, w którym będziemy mogli majsterkować. Warto maksymalnie wykorzystać możliwości garażu. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni garażu wpłynie na komfort domowników.

Podstawową, najważniejszą funkcją garażu jest miejsce postojowe dla samochodu. Tę przestrzeń należy wymierzyć i wyznaczyć tak, by zachować zapas miejsca, który bez problemu pozwoli wysiąść z samochodu i do niego wsiąść.

W garażu powinno znaleźć się miejsce na części samochodowe i opony. Idealnie by było znaleźć też miejsce na narzędzia i sprzęty ogrodowe, sprzęty sportowe i turystyczne.

Najważniejsze meble metalowe

Podstawowymi meblami garażowymi są regały. Regały garażowe kupione np. w sklepie e-regaly.pl powinny być wykonane z metalu. Takie meble są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i na warunki atmosferyczne, łatwe w utrzymaniu czystości. Niewątpliwą zaletą regałów metalowych jest ich niska cena.

W garażu często przechowujemy przedmioty, które są niepotrzebne w domu. Jeżeli chcemy, by w garażu panował porządek, warto postarać się o specjalne pojemniki i kontenery na kółkach. Można je zawieszać na ścianach lub ustawiać na regałach. Przydadzą się też tablice warsztatowe z haczykami na narzędzia.

Mini warsztat majsterkowicza

Wśród właścicieli garaży nie brakuje osób, które lubią majsterkować. W mini warsztacie warto ustawić szafki z szufladami na narzędzia. W centralnym punkcie warsztatu powinien się znaleźć stół warsztatowy lub blat roboczy. Jeżeli dysponujemy niewielką powierzchnią warto wybrać wersję składaną.

Spiżarnia

Ponieważ w garażu jest chłodniej niż w domu, garaż to także idealne miejsce na spiżarnię. Wystarczy postawić tam regał z półkami, najlepiej metalowy, postawić na nim przetwory i przez cały rok cieszyć się ich smakiem.

Strefa przechowywania musi być oddalona od strefy parkowania samochodu. Podobnie strefa przeznaczona na warsztat. Trzeba dbać o bezpieczeństwo.

Oświetlenie i podłoga w garażu

Jeśli planujemy urządzić funkcjonalny garaż, nie możemy zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, zwłaszcza gdy w garażu nie ma okien. Jeżeli w garażu mamy kącik majsterkowicza, trzeba postarać się o dodatkową lampę oświetlającą stół lub blat roboczy. Podłoga w garażu musi być antypoślizgowa, odporna na urazy mechaniczne, łatwa w czyszczeniu.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *