styropian fasadowy

Jak nie marnować ciepła w budynku za pomocą styropianu ?

Styropian jako materiał izolacyjny

Jako doskonały materiał izolacyjny styropian używane jest powszechnie w budownictwie już od kilkudziesięciu lat. Jak dotąd nie ma lepszego, niedrogiego materiału, który znajduje głównie zastosowanie w ocieplaniu budynków. Podczas zimniejszej części roku zatrzymuje ciepło we wnętrzu, w lecie jako doskonały izolator utrzymuje we wnętrzach stałą, niższą temperaturę.

Wiąże się to z wielką oszczędnością na ogrzewaniu, a także na energii zużywanej przez klimatyzację. Materiał stosowany do izolacji zewnętrznych ścian elewacyjnych to styropian fasadowy. Jest bardzo prostu w montażu i przyjazny środowisku. Przy obróbce styropianu nie są emitowane szkodliwe pyły. Oszczędność energii przekłada się nie tylko na gotówkę, ale na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz smogu, które towarzyszy procesowi ogrzewania budynków. Prawidłowo zamontowane ocieplenie ze styropianu fasadowego jest bardzo trwałe i wystarczy na wiele lat.

Jaki rodzaj styropianu fasadowego najlepiej wybrać?

Jednym z najbardziej doświadczonych dystrybutorów na polskim rynku jest styropmin.pl. Od ponad 25 lat zajmuje się obrotem różnego rodzaju styropianami budowlanymi, świadczy również usługi doradcze w tym zakresie. Rodzaj styropianu najlepiej ustalić konsultując się z fachowcem ze styropmin.pl. Na stronie firmy znajduje się specjalny kalkulator online, który po wprowadzeniu wymiarów obiektu pozwala na wyliczenie potrzebnej ilości materiału i kosztów. Styropiany fasadowe oferowane przez styropmin.pl charakteryzują niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda. Dzięki temu mogą być cieńsze, a więc i lżejsze co znacznie ułatwia montaż na elewacji. Posiadają rekomendację Instytutu Techniki Budowlanej (ITB) o raz wszelkie certyfikaty dopuszczające materiały budowlane do użycia w Polsce i krajach Unii Europejskiej.

Jak w praktyce działa styropian fasadowy?

Używany jest do zewnętrznej termoizolacji budynków. Montaż styropianu nazywa się potocznie ocieplaniem budynku, ale jest to znacznie uproszczenie. Owszem, styropian nie pozwala „uciekać” ciepłu na zewnątrz, ale również chroni przed zbyt intensywnym działaniem promieni słonecznych i nie dopuszcza do nagrzewania się ścian w lecie. Pochłania też wilgoć, przez co nie dopuszcza do zagrzybienia. Można stosować go w trakcie budowy nowych obiektów oraz instalować na istniejących budowlach, niezależnie od ich wieku. „Ocieplanie” elewacji jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, ponieważ styropian nie emituje żadnych szkodliwych związków chemicznych.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *