lokalizacja pod deweloperskie inwestycje - wrocław rynek

Jaka jest najlepsza lokalizacja na inwestycje deweloperskie?

Inwestycje deweloperskie – lokalizacja

Dla wielu klientów podstawowym czynnikiem rzutującym na atrakcyjność nieruchomości jest jej lokalizacja. Zwracają na nią uwagę nie tylko osoby prywatne, ale także firmy, które chcą ulokować swój biznes w najlepszym miejscu, dogodnym do tego, aby działalność przynosiła jak największe zyski. Dlatego też wybierając nowe inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu, a także te pod lokale usługowe, deweloperzy powinni główny nacisk kłaść na dobre położenie działki budowlanej. Jakie lokalizacje będą najlepsze? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Źródło zdjęcie główne: Inwestycje mieszkaniowe Wrocław – https://domardevelopment.pl/inwestycje-mieszkaniowe-wroclaw/

Jaka jest najlepsza lokalizacja na nowe inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu?

Inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu cieszą się ogromną popularnością, szczególnie w okresie, gdy zjeżdżają się do miasta studenci z całej Polski. To świetna okazja do tego, aby wybudować blok mieszkalny lub zainwestować w kamienicę. Wynajmowane mieszkania z pewnością będą miały duży popyt. Trzeba jednak pamiętać, że dla wielu osób niezwykle ważna jest lokalizacja. Tutaj nie ma jednej reguły, gdzie powinny one się znajdować. Niektórzy wolą zatłoczone ulice rynku, inni mieszkanie na uboczu, które zagwarantuje im spokój.

Można jednak wyjść z założenia, że inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu najlepiej będą sprzedawać się w okolicach przystanków tramwajowych, a także autobusowych i przy uniwersytetach. Komunikacja z miastem jest bardzo ważna dla osób dojeżdżających do szkoły czy pracy. Obecność w pobliżu marketów to dodatkowy atut, bo nie trzeba też daleko jechać na zakupy. Obecne tempo życia wielu ludzi sprawia, że chcą mieć oni wszystko, jak najbliżej, aby zaoszczędzić jak najwięcej czasu.

Lokalizacja lokali usługowych – jak zapewnić sobie popyt na nieruchomość?

Inwestycje w nieruchomości pod lokale usługowe to biznes, który z pewnością się opłaca. Wiele osób, które chce zacząć działać na rynku, szuka takiej lokalizacji, która będzie przynosić zyski gwarantujące nie tylko utrzymanie się firmy, ale także zarobek. Wystarczy wziąć za przykład dwie restauracje, które mieszczą się w odległości 50 metrów od siebie. Jedna prosperuje niesamowicie dobrze, druga ledwo wiąże koniec z końcem, a właściciele myślą o jej zamknięciu. Gdzie tkwi różnica, która rzutuje na funkcjonowanie obu restauracji?

Wystarczy, że jedna z nich znajduje się przy ruchliwej ulicy, jest dobrze widoczna i łatwo dostępna, a druga znajduje się w ciemnym zaułku. To chyba oczywiste, gdzie się uda klient. Ciekawym faktem jest to, że koszty wybudowania obydwóch inwestycji dla dewelopera będą takie same, czerpać będzie praktycznie tyle samo z najmu lub różnice będą nieznaczne, ale obrót tychże restauracji będzie inny. Tutaj można zobaczyć, jak wielką rolę odgrywa lokalizacja budynku. Najlepiej, jeśli będzie on znajdować się w samym centrum, tuż przy deptaku.

Jaka działka budowlana będzie najlepsza dla dewelopera?

Wybudowanie inwestycji mieszkaniowej nie jest możliwe bez odpowiedniej działki. To podstawowy czynnik, który jest brany podczas poszukiwania odpowiedniej lokalizacji przez dewelopera. Inwestorzy muszą zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • uregulowania prawne gruntu
  • dostępność mediów
  • nośność gruntu
  • obecność wód gruntowych
  • sąsiedztwo innych budynków, marketów, przystanków
  • komunikację
  • ceny, jakie będzie można zaoferować za najem

Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, można dojść do wniosku, czy zakup działki będzie opłacalny, czy też nie. Rentowność będzie wynikać z kilku aspektów jak na przykład cena za metr kwadratowy, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego czy też możliwości zabudowy.

Inne artykuły o nieruchomościach

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *