mieszkanie w gdańsku

Gdzie zamieszkać w Gdańsku?

Mieszkanie w Gdańsku

Wybór własnych czterech kątów to nie jest prosta decyzja. Przy porównywaniu różnych lokalizacji i dostępnych lokali z publikowanych ofert należy uwzględnić wiele czynników, które ostatecznie wpłyną na decyzję o wyborze nowego mieszkania. Od wielu lat Trójmiasto cieszy się niesłabnącą popularnością wśród młodych osób, które poszukują mieszkania na własność. Bliskość morza i terenów rekreacyjnych a przy tym rozbudowana infrastruktura sprawia, że duże nadmorskie miasta takie jak Gdańsk, Gdynia czy Sopot są coraz częściej wybierane na miejsce do zamieszkania i założenie rodziny.

Ile kosztuje mieszkanie w Gdańsku?

Jednym z istotnych czynników, które determinują wybór tej jedynej lokalizacji jest cena za metr kwadratowy. W całym mieście Gdańsk kształtuje się ona powyżej średniej w Polsce, na poziomie 9 142 zł/m2 według danych z czerwca 2021. Analizując ofertowe ceny mieszkań z Gdańsku, warto zauważyć, że są istotne odchylenia w zależności od dzielnicy miasta. Specjalistów rynku nieruchomości te dysproporcje nie powinny dziwić, jednak warto o nich pamiętać przy wyborze swojego pierwszego mieszkania w Gdańsku.

Ceny mieszkań w Gdańsku

Najwyższa cena za metr kwadratowy jest w dzielnicy Wyspa Sobieszewska, gdzie powstały w ostatnich latach nowe mieszkania w Gdańsku. Nowych lokatorów przyciąga przede wszystkim spokojne otoczenie, rozwinięta infrastruktura rekreacyjna oraz malowniczy widok na Zatokę Gdańską. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania zlokalizowanego na Wyspie Sobieszewskiej to 15 729 zł. Nieco tańsze mieszkania można zakupić w dzielnicy Śródmieście, która słynie z pięknie zachowanej starówki i ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną, co znacząco ułatwia dojazd do pracy czy szkoły. Średnia cena za metr kwadratowy w Śródmieściu to 12 160 zł.

Dla osób, które poszukują tańszych mieszkań dla siebie lub pod inwestycje, dobrym wyborem jest dzielnica Rudniki. Jest ona położona niedaleko Wyspy Sobieszewskiej we wschodniej części miasta. Gdańsk Rudniki to dzielnica dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami Gdańska jak i sąsiednimi miejscowościami. Średnia cena za metr kwadratowy w tej dzielnicy to niemal dwukrotnie mniej niż za analogiczny metraż w Śródmieściu i wynosi 6 210 zł. Zróżnicowanie cenowe w obrębie Gdańska jest więc tak duże, że warto dokładnie rozważyć, która lokalizacja będzie najbardziej odpowiednia.

Najpopularniejsze dzielnice Gdańska do zamieszkania

Nie zawsze to cena decyduje o wyborze lokalizacji mieszkania. Wiele dzielnic cieszy się popularnością wśród osób poszukujących własnego M i mimo wyższej ceny to one są wybierane na miejsce do życia. Dzielnica Grabówek i Karwiny wiodą prym wśród preferowanych miejsc do zamieszkania przez osoby, które planują zakup nowego mieszkania w Gdańsku. Obie dzielnice charakteryzuje bardzo dobry stosunek ceny do lokalizacji. Niezwykle atrakcyjna w oczach potencjalnych nowych mieszkańców Gdańska jest dzielnica Chylonia. Jest ona położona w pobliżu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a w ostatnich latach pojawiło się tam wiele atrakcyjnych inwestycji mieszkaniowych o wysokim standardzie wykończenia.

Aby być na bieżąco z aktualnymi ofertami na rynku mieszkaniowym, warto śledzić strony, gdzie znajdują się mieszkania Gdańsk, które czekają na nowych właścicieli. Dzięki temu w prosty sposób można porównać ze sobą oferty sprzedaży mieszkań i wybrać idealne miejsce do zamieszkania w Gdańsku. Trójmiasto wciąż się rozwija i przyciąga nowych mieszkańców, dlatego warto rozważyć je jako lokalizację własnego mieszkania.

Zobacz inne artykuły

2 komentarze

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *