fotel ogrodowy wiszący

Fotel do ogrodu – jak zabezpieczyć go przed złymi warunkami atmosferycznymi?

Jak zabezpieczyć fotele ogrodowe?

Korzystanie z uroków ciepłej pogody to przywilej wakacji – a z wiszącym fotelem jest to jeszcze przyjemniejsze! A co zrobić po sezonie, kiedy warunki atmosferyczne nie sprzyjają cieszeniu się chwilami na zewnątrz? Podpowiadamy.

Ogród najczęściej służy nam przede wszystkim do relaksu. Któż nie uwielbia spędzać wspaniałych chwil w otoczeniu zieleni? Oczywiście, niektórzy preferują bardziej aktywne spędzanie czasu na przykład przy pieleniu grządek – ale i po takim aktywnym popołudniu relaks jest wręcz niezbędny! Z tego względu meble wypoczynkowe stanowią integralny element większości ogrodów. Niestety, w  sklepach wciąż dominują niezbyt wygodne meble, które spełniają funkcję użytkową, ale nie gwarantują maksimum komfortu. Na szczęście, coraz większą popularnością cieszy się alternatywa w postaci kosza wiszącego ogrodowego. To akcesorium, które zapewnia maksimum wygody, a przy tym prezentuje się naprawdę spektakularnie!

 

Kosz ogrodowy Italform

Kosz ogrodowy Italform

Na rynku dostępne są obecnie zarówno wiszące fotele makramy wykonane z miękkich materiałów, jak i te o trwalszej strukturze. Jeśli zależy Ci na użytkowaniu przez większą część roku, warto zdecydować się na wariant wykonany z technorattanu lub metalu. Dzięki temu będziesz mieć możliwość używania kosza ogrodowego bez obaw również w sezonie jesiennym i wiosennym. Szeroki przekrój takich foteli ogrodowych możesz znaleźć w sklepie Dollo.

Wiszący fotel ogrodowy – jak można go wykorzystać?

Fotel wiszący ogrodowy można wykorzystać na dwa sposoby – zarówno w ogrodzie, jak i we wnętrzu. Pierwszym z możliwych zastosowań jest umieszczenie na stelażu, którym zazwyczaj dołączany jest do zestawu. Druga opcja to podwieszenie na suficie czy specjalnym drążku za pośrednictwem specjalnej liny, czy łańcucha, które również stanowią integralną część zestawu. Zazwyczaj wymaga to zamontowania haka czy innego rodzaju wsparcia. Oczywiście, przed wykorzystaniem fotela w tym charakterze należy upewnić się, że sufit lub pergola mogą być poddawane tego rodzaju obciążeniom. Najlepiej skonsultować tę kwestię ze specjalistą-budowlańcem.

Fotel wiszący z technorattanu

Fotel wiszący z technorattanu

Fotel ogrodowy podwieszany – jak go zabezpieczyć w sezonie?

Materiały, wykorzystywane do wyrobu foteli ogrodowych podwieszanych, zazwyczaj wykazują odporność na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu,  korzystając z nich nie trzeba ograniczać się wyłącznie do sezonu letniego. W przypadku krótkich okresów, kiedy kosz jest wyłączony z użytkowania, wystarczy zastosować odpowiednio dobrany pokrowiec. Zazwyczaj sprzedawane są one w zestawie z koszem, choć może zdarzyć się, że zaistnieje konieczność zakupienia go osobno.  W takim przypadku wystarczy poszukać w sklepie, z którego pochodzi zamówiony przez Ciebie fotel. Użycie pokrowca pozwala nie tylko na odcięcie drogi wilgoci, ale również promieniom UV. Mają one bardzo niszczący wpływ na wszelkie konstrukcje – nie tylko te drewniane. Z czasem forma kosza pod wpływem UV może stracić swoją wyrazistość, a kolor – wyblaknąć.

Kosz wiszący ogrodowy – jak go zabezpieczyć poza sezonem?

Zabezpieczenie poza sezonem wymaga natomiast demontażu konstrukcji, co zazwyczaj nie jest trudnym zadaniem. W najchłodniejsze i najbardziej mokre dni kosz nie powinien znajdować się na zewnątrz, co może negatywnie wpłynąć na jego stan. Fotel ogrodowy powinien na zimę zostać złożony i umieszczony w ciepłym i suchym miejscu. A może wykorzystasz go jako element wyposażenia domu? We wnętrzach może również prezentować się naprawdę spektakularnie, zwłaszcza w aranżacjach boho – pośród kwiatów i etnicznych ozdób.

Inne artykuły, które mogą Ci się spodobać

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *