żywy dom ekologiczny i pasywny - wnętrze

To coś więcej, niż dom ekologiczny i pasywny. To dom, który żyje!

Ekologiczny dom, który żyje! 

[ratings]

Eksperci z uniwersytetów Newcastle i Northumbria mają opracować nowe technologie, aby zrewolucjonizować sposób budowania budynków i ich działania. Instytucje mają ustanowić pierwsze na świecie centrum badań dla biotechnologii w środowisku zbudowanym (HBBE). Doprowadzi to do zupełnie nowej koncepcji sposobu, w jaki projektujemy i budujemy nasze budynki.

Jego celem jest stworzenie nowej generacji „żywych budynków”, które reagują na środowisko naturalne, utrzymywane przy użyciu żywych materiałów inżynieryjnych, które przetwarzają własne odpady, zmniejszają zanieczyszczenie, wytwarzają energię i wspierają środowisko biologiczne, które przynosi korzyści dla zdrowia.

Ekologiczny i organiczny dom – komentarze

Współzałożyciel Hub, dr Martyn Dade-Robertson, wykładowca w dziedzinie obliczeń projektowych na Uniwersytecie w Newcastle, skomentował ten projekt:

To niesamowicie ekscytująca okazja do stworzenia nowego pola badań. Łącząc architektów, inżynierów i bio-naukowców, współpracując z przemysłem i inwestując w najnowocześniejsze urządzenia, zamierzamy przemyśleć na nowo przemysł budowlany. 

Hub Director, profesor Gary Black, profesor biochemii białek, Uniwersytet Northumbria skomentował:

Chcemy wykorzystać najnowsze biotechnologie, aby stworzyć żywe ekologiczne domy, które reagują i chronią swoje środowisko oraz ludzi, którzy w nich mieszkają. Obecna konstrukcja budynków jest niezrównoważona ze względu na ślad węglowy, a nadzieją byłoby wykorzystanie tego modelu w mieszkaniach w przyszłości. 

Jak ma wyglądać generacja żywych budynków?

Program prowadzony przez uniwersytety Newcastle i Northumbria będzie miał na celu stworzenie nowej ekologicznej, pasywnej generacji domów i biur, które zużywają własne odpady i są zdrowsze dla osób, które ich używają. W projekcie mają być opracowane  nowe technologie mikrobiologiczne, które będą działać jako metabolizm, przetwarzając odpady budynku i wytwarzając energię. Koncentrator stworzy żywe materiały, wykorzystując mikroby, i zbada, w jaki sposób można rozwijać zdrowe środowisko. Będzie to możliwe dzięki lepszemu zrozumieniu sposobu, w jaki mikrobiom środowiska zbudowanego i ludzi oddziałuje na siebie.

Dom biologiczny – The OME

Nowy hub obejmie eksperymentalny dom biologiczny The OME, który powstanie na kampusie Uniwersytetu w Newcastle. Żywe laboratorium, OME, będzie wykorzystywane jako eksperymentalne narzędzie do testowania i prezentowania przełomowych badań w centrum.

W skład projektu wejdzie także Laboratorium Micro-Design z siedzibą w Northumbria University oraz laboratorium Macro Bio-Design na Uniwersytecie w Newcastle, które pozwoli zespołowi opracować nowe technologie od molekuł po budynki.

HBBE zostanie oficjalnie uruchomiony 1 sierpnia 2019 r., Obecnie rekrutuje 22 nowych pracowników. Może ktoś z Was chciałby się zgłosić? 

 

[Total_Soft_Poll id=”11″]

One Response

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *