żywy dom ekologiczny i pasywny - wnętrze

To coś więcej, niż dom ekologiczny i pasywny. To dom, który żyje!

Ekologiczny dom, który żyje! 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 ocena, średnia: 5,00 z 5)
Ładowanie...

Eksperci z uniwersytetów Newcastle i Northumbria mają opracować nowe technologie, aby zrewolucjonizować sposób budowania budynków i ich działania. Instytucje mają ustanowić pierwsze na świecie centrum badań dla biotechnologii w środowisku zbudowanym (HBBE). Doprowadzi to do zupełnie nowej koncepcji sposobu, w jaki projektujemy i budujemy nasze budynki.

Jego celem jest stworzenie nowej generacji „żywych budynków”, które reagują na środowisko naturalne, utrzymywane przy użyciu żywych materiałów inżynieryjnych, które przetwarzają własne odpady, zmniejszają zanieczyszczenie, wytwarzają energię i wspierają środowisko biologiczne, które przynosi korzyści dla zdrowia.

Ekologiczny i organiczny dom – komentarze

Współzałożyciel Hub, dr Martyn Dade-Robertson, wykładowca w dziedzinie obliczeń projektowych na Uniwersytecie w Newcastle, skomentował ten projekt:

To niesamowicie ekscytująca okazja do stworzenia nowego pola badań. Łącząc architektów, inżynierów i bio-naukowców, współpracując z przemysłem i inwestując w najnowocześniejsze urządzenia, zamierzamy przemyśleć na nowo przemysł budowlany. 

Hub Director, profesor Gary Black, profesor biochemii białek, Uniwersytet Northumbria skomentował:

Chcemy wykorzystać najnowsze biotechnologie, aby stworzyć żywe ekologiczne domy, które reagują i chronią swoje środowisko oraz ludzi, którzy w nich mieszkają. Obecna konstrukcja budynków jest niezrównoważona ze względu na ślad węglowy, a nadzieją byłoby wykorzystanie tego modelu w mieszkaniach w przyszłości. 

Jak ma wyglądać generacja żywych budynków?

Program prowadzony przez uniwersytety Newcastle i Northumbria będzie miał na celu stworzenie nowej ekologicznej, pasywnej generacji domów i biur, które zużywają własne odpady i są zdrowsze dla osób, które ich używają. W projekcie mają być opracowane  nowe technologie mikrobiologiczne, które będą działać jako metabolizm, przetwarzając odpady budynku i wytwarzając energię. Koncentrator stworzy żywe materiały, wykorzystując mikroby, i zbada, w jaki sposób można rozwijać zdrowe środowisko. Będzie to możliwe dzięki lepszemu zrozumieniu sposobu, w jaki mikrobiom środowiska zbudowanego i ludzi oddziałuje na siebie.

Dom biologiczny – The OME

Nowy hub obejmie eksperymentalny dom biologiczny The OME, który powstanie na kampusie Uniwersytetu w Newcastle. Żywe laboratorium, OME, będzie wykorzystywane jako eksperymentalne narzędzie do testowania i prezentowania przełomowych badań w centrum.

W skład projektu wejdzie także Laboratorium Micro-Design z siedzibą w Northumbria University oraz laboratorium Macro Bio-Design na Uniwersytecie w Newcastle, które pozwoli zespołowi opracować nowe technologie od molekuł po budynki.

HBBE zostanie oficjalnie uruchomiony 1 sierpnia 2019 r., Obecnie rekrutuje 22 nowych pracowników. Może ktoś z Was chciałby się zgłosić? 

 

Coming Soon
Czy sądzisz, że "żywy dom" to dobre rozwiązanie?
Czy sądzisz, że "żywy dom" to dobre rozwiązanie?
Czy sądzisz, że "żywy dom" to dobre rozwiązanie?

One Response

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.