ekogroszek

Czy warto palić ekogroszkiem w domu jednorodzinnym?

Ekogroszek jako opał w domu

Ogrzewanie domku jednorodzinnego to bardzo ważna kwestia, jeśli nie ma on możliwości przyłączenia do ogrzewania miejskiego, a w większości przypadków rzeczywiście opcja taka się nie pojawia. Wówczas decyzja o tym, w jaki sposób będzie on ogrzewany zimą, powinna zostać podjęta już na etapie jego projektowania, aby wszystko zostało odpowiednio przygotowane. Jednym z najlepszych i najbardziej popularnych wyborów jest nowoczesny kocioł, w którym paliwem jest ekogroszek. Dowiedz się, skąd wzięła się jego popularność.

Czym jest ekogroszek?

Ekogroszek to handlowa nazwa produktu opałowego, który produkowany jest z węgla kamiennego lub brunatnego. Jest to frakcja węgla o niewielkiej średnicy, nieprzekraczającej zazwyczaj 3 cm. Dzięki takiej wielkości idealnie nadaje się do kotłów z automatycznym podajnikiem.

Jednocześnie, ekogroszek odznacza się całym szeregiem innych cech, które sprawiają, że jest niezwykle popularny. Poznaj je bliżej.

Czy ekogroszek ma wysoką wartość opałowa?

Ekogroszek to przede wszystkim wydajne paliwo. Rzeczywiście charakteryzuje go bardzo wysoka wartość opałowa, która sprawia, że w trakcie spalania wydziela dużą ilość ciepła. Dzięki temu z łatwością ogrzewa pomieszczenia nawet, jeśli wykorzystujemy jego niewielkie ilości. W efekcie jest bardzo wydajny, gdyż nie trzeba sięgać po jego duże porcje, aby utrzymać odpowiednią temperaturę wody użytkowej i pomieszczeń.

Wydajność ekogroszku jest tym większa, że wykorzystywany jest w nowoczesnych kotłach, które odznaczają się doskonałymi właściwościami grzewczymi. Dzięki temu mogą one długo utrzymywać uzyskane ciepło. Z kolei możliwość wykorzystania automatycznych podajników bardzo ułatwia ich obsługę.

Czy ekogroszek zanieczyszcza przez produkty spalania?

Zaletą ekogroszku jest niewielka ilość produktów spalania, które z niego powstają. Dzięki temu nie ma potrzeby częstego usuwania popiołu z kotła, a do atmosfery nie uwalniają się duże ilości szkodliwych substancji. Wszystko dlatego, że ekogroszek jest poddawany bardzo restrykcyjnym normom, dotyczącym zawartości substancji niepalnych, wody czy siarki. Tylko najwyższej jakości produkt jest dopuszczany do obrotu przez renomowanych producentów, dzięki czemu każdy użytkownika ma pewność, że dostaje produkt, który spełni jego oczekiwania.

Użytkowanie, składowanie i transport

Ważną zaletą ekogroszku jest prostota jego użytkowania. Marka Pan Groszek, która jest jednym z największych dystrybutorów tego materiału opałowego dostarcza go swoim klientom na terenie całej Polski w wygodnych workach, które można bardzo łatwo składować i transportować. Wspomniana już automatyzacja wspomaga z kolei jego wykorzystanie.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *