drabina przystawna

Drabiny przystawne – dlaczego są tak popularne?

Drabiny przystawne

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drabin, jednak to właśnie drabiny przystawne zyskują sobie popularność wśród użytkowników. Czemu zawdzięczają swoje uznanie i czym się wyróżniają? Tego i wiele więcej dowiecie się z poniższego artykułu.

Prosta konstrukcja

Drabina przystawna to zazwyczaj jednoelementowa konstrukcja. Jej prosta budowa sprawia, że waży stosunkowo mniej od pozostałych rodzajów drabin. W parze z nieskomplikowaną konstrukcją, idzie także wytrzymałość — drabiny jednoelementowe są niezwykle solidne. Dodatkowo umożliwiają prace na dużo większych wysokościach, niż pozostałe drabiny. Niektóre modele składają się z większej ilości elementów, poszerzając tym samym swoją funkcjonalność, poprzez chociażby rozsunięcie  drabiny.

Szeroki wybór drabin dopasowanych do Twoich potrzeb znajdziesz na: https://www.alve.pl/oferta/drabiny-aluminiowe/drabiny-przystawne,237

Rodzaje oraz dodatkowe funkcjonalności

Drabiny przystawne często wyposażone są w zintegrowane systemy ochronne zmniejszające ryzyko poślizgnięcia się oraz niezamierzonego przesunięcia drabiny. Aluminium, z którego są wykonane sprawia, że są bardzo solidne, lekkie i atrakcyjne cenowo. Dodatkową funkcjonalnością, bardzo przydatną zwłaszcza jeśli chodzi o te modele, jest możliwość przedłużania podłużnic. W przypadku pracy wykonywanej na większych wysokościach, mamy możliwość regulacji podłużnic, aby dostosować wysokość drabiny do swoich potrzeb. Poza najprostszą konstrukcją, jaką jest drabina przystawna jednoelementowa, równie popularne są drabiny 2-, a nawet 3-elementowe, które znacznie poszerzają wachlarz możliwości, jeśli chodzi o zastosowanie. Modele te mogą posłużyć jako drabiny przystawne oraz wolnostojące bez konieczności kupna drugiego modelu. Dzięki takiej funkcjonalności, możemy np. szybko i bezpiecznie pomalować sufit — czego nie możemy wykonać w przypadku jednoelementowych drabin przystawnych. Zamiast dwóch sporych gabarytów sprzętów, mamy więc tylko 1 — wielofunkcyjny. A kto z nas nie lubi rozwiązań 2 w 1?

Komfort użytkowania

Drabiny przystawne mają szerokie spektrum zastosowania jeśli chodzi o rodzaj wykonywanej pracy. Wspomniana wcześniej konstrukcja pozwala na dotarcie do zakamarków i miejsc trudno dostępnych — co w przypadku innych drabin byłoby niemożliwe lub co najmniej mocno utrudnione. Te modele idealnie sprawdzą się podczas prac na halach czy warsztatach, na dużych wysokościach, np. przy podłączaniu kabli na ścianie, tuż przy suficie. To idealny wariant również do pracy w ogrodzie czy sadzie, gdzie podparcie drabiny o drzewo, umożliwia dostanie się na dużo wyższe i mniej dostępne miejsca niż za pomocą np. drabiny wolnostojącej.

Drabiny te, chociaż zasługują na uwagę, to — jak w przypadku każdej pracy wykonywanej na wysokości — przy ich używaniu należy zachować szczególną ostrożność. Warto pamiętać o odpowiednim kącie ustawienia drabiny (ok. 60 stopni), aby zapewnić sobie maksymalną stabilizację. Powierzchnia, o którą opierana jest drabina, również musi być mocna i twarda, tak by stanowiła solidną podporę. Odpowiednio wykorzystywana drabina przystawna zachwyca swoją uniwersalnością oraz prostotą. Jeśli zależy Wam na prostej, jednocześnie funkcjonalnej i wytrzymałej konstrukcji, którą można wykorzystać do wielu prac w obrębie budynku i poza nim, drabiny przystawne będą dla Was odpowiednim narzędziem pracy.

Zobacz również inne artykuły

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.