domek modułowy

Domki całoroczne do 35m2 lub 70m2 — jak to zrobić krok po kroku?

Całoroczne domki 35 i 70 m2

Domek całoroczny to doskonała alternatywa dla jego wersji letniej. Jak sama nazwa wskazuje, z powodzeniem można go zamieszkiwać przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne. Jakie kroki należy poczynić, aby móc z niego korzystać? Oto krótki poradnik prezentujący najważniejsze zagadnienia z tym związane.

Wybierz interesujący Cię model gotowego domku całorocznego

Gotowe domki całoroczne — gdzie ich szukać? Polska firma Meveline oferuje zarówno domki 35m2 pod klucz, jak i domki 70m2 pod klucz. To domki drewniane całoroczne budowane w technologii trwałego, sztywnego szkieletu stalowego. Domki drewniane całoroczne bez pozwolenia są wykańczane przy pomocy materiałów tak tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Do wyboru są tu następujące modele:

  • Veli — dom w stylu nowoczesnej stodoły z dwuspadowym dachem, dużymi przeszkleniami ściany szczytowej oraz elementami blachy.
  • Seva — domek całoroczny o spokojnej, nowoczesnej linii z dwuspadowym dachem, subtelnymi elementami dekoracyjnymi oraz urozmaiconą wzorniczo elewacją.

domek-meveline-seva

  • Evelin — domek stanowiący połączenie prostej elewacji i nowoczesnej stodoły z dwuspadowym dachem i dużym przeszkleniem ściany szczytowej.

domek evelin meveline

  • Meva — gotowy domek o prostopadłościanowej bryle, z płaskim dachem, delikatnymi elementami dekoracyjnymi oraz urozmaiconą wzorniczo i kolorystycznie elewacją.

domek-meva-meveline

  • Deva — dom składający się z dwóch modułów z dwuspadowym dachem, elewacją z elementami blachy oraz salonem z dużym przeszkleniem.

domek całoroczny 70m2 deva z tarasem

  • Reva — domek całoroczny będący współczesną wersją domku holenderskiego z prostą elewacją i niskim, dwuspadowym dachem.

domek reva tarasem i pergolą

 

Poradnik – budowa domu 35 m2

Odpowiednia działka oraz droga dojazdowa

Przed dokonaniem zakupu, należy się upewnić, jaka działka pod całoroczny domek letniskowy będzie najlepszym rozwiązaniem. Do wyboru jest między innymi działka pod domek całoroczny rekreacyjna oraz działka pod domek 35m2 budowlana. Równie istotna kwestia to zagwarantowanie bezpiecznego dojazdu gotowej konstrukcji. W tym celu, niezbędne będzie upewnienie się, czy ostatni odcinek dojazdowy oraz wjazd na działkę jest możliwy oraz czy w niedalekiej odległości od niej będzie możliwy rozładunek.

transport gotowych domków drewnianych 35m2

Zgłoszenie budowy domku do 35m2 lub większego (do 70m2)

Jak wygląda zgłoszenie domku 35m2 zgłoszenie domku 70m2? Nieruchomość tego typu należy zgłosić w urzędzie architektoniczno — budowlanym jako budynek rekreacji indywidualnej BRI lub budynek mieszkalny. W pierwszym przypadku, wymagany jest opis oraz rysunek, który przedstawiać będzie domek bez pozwolenia w postaci karty technicznej, szkic mapy z usytuowaniem budynku oraz oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością. W drugim przypadku – dla domków powyżej 35m2 procedury są nieco inne – zajrzyj na bloga Meveline i sprawdź nasz poradnik dla domków powyżej 35m2.

 

Poradnik – budowa domu 70 m2

 

Dostawa gotowego domu i jego instalacja

Gotowe domki całoroczne są na czas transportu odpowiednio zabezpieczane przy pomocy ochronnej, termokurczliwej folii. Ich przewóz od miejsca rozładunku do miejsca docelowego można zlecić firmie zajmującej się produkcją domów lub wykonać samodzielnie.

fundamenty pod domek bez pozwolenia 35m2

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *