designerskie oświetlenie we wnętrzach

Design inny niż wszystkie – oświetlenie, które kusi na każdym kroku!

Designerskie oświetlenie we wnętrzach

[ratings]

Światło może koić, pobudzać, relaksować. Jego zadaniem jest sprzyjać koncentracji, ale i wyciszać się tuż przed snem. Oświetlenie ma zatem ogromne znaczenie w domowych wnętrzach. Liczy się nie tylko jego moc, barwa, ale przede wszystkim źródło oraz sposób kierowania wiązek świetlnych. Dziś pokazujemy, że awangardowe lampy, są w stanie podkreślić charakter każdego wnętrza, nie tylko nowoczesnego, a przy tym spełniać swoje najważniejsze funkcje.

Szkło, metal i materiał – niezawodne połączenie

Pośród tworzyw chętnie wykorzystywanych w konstrukcjach oświetleniowych, znajdujemy szkło, metal i materiał. Połączenie ich wszystkich w jednej lampie, dowolnego rodzaju, pozwala uzyskać okazałe oświetlenie, i to pod każdym względem.

Odbijające się w szkle wiązki światła, zarówno tego o ciepłej, jak i zimnej barwie, tworzą ciekawe efekty wizualne. Takim oświetleniem można nadać charakteru najzwyczajniejszym wnętrzom, aranżacjom, które choć są dopracowane, to jednak trudno o nich powiedzieć, że prezentują się ciekawie. Jeśli w danej lampie zagościły elementy szklane o różnych kształtach, będą w wyjątkowy sposób załamywać światło. Na tego typu efekcie korzystają eleganckie i luksusowe wnętrza.

Metal kojarzy się z nowoczesnością. Faktycznie, lampy bazujące na metalowych podstawach, błyszczących lub matowych, mają w sobie pewną surowość. Jednak to właśnie połączenie z subtelnym i eleganckim szkłem sprawia, że całość prezentuje się nie tylko estetycznie, ale i z klasą.

Unikalnego designu dopełniają materiałowe oprawy źródeł światła. Wyobraźmy sobie jedwabne klosze w ciemnej barwie, które prezentują się bardzo wyrafinowanie, a wnętrzom dodają uroku, jak żadne inne. Propozycję połączenia tych trzech materiałów, jakże wyjątkową i kuszącą w każdym calu, znajdziemy w sklepie Azzardo.com.pl.

Awangardowe lampy idealnie wpisują się w klimat współczesnych aranżacji. Nie oznacza to jednak, że w klasycznych lub rustykalnych wystrojach, nie znajdziemy dla nich miejsca. W końcu unikatowy design ma to do siebie, że zwykłe zamienia w niezwykłe, tradycyjnemu dodaje fantazji, a we współczesnym staje się ostatnim elementem, pieczołowicie planowanego wystroju. 

Kształty i prostota

Od jakiegoś czasu panuje moda na prostotę i skromność we wnętrzach. Nawet te najbardziej luksusowe i ekstrawaganckie, potrzebują nieco wyważenia. Awangardowe propozycje oświetlenia są w stanie spełnić oczekiwania tak szczególnego trendu.

Lubimy prostotę i skromność, bo wystroje, które kuszą detalami, a nie liczbą elementów, wydają się być bardziej uporządkowane. Klasa sama w sobie, zachowanie funkcjonalności – oświetlenie współczesne posiada obydwie cechy.

Jak zatem dobierać poszczególne lampy, by zachować ich motyw przewodni, wysunąć go na prowadzenie, ale jednocześnie nie dać się nudzie wnętrzarskiej? Wychodząc od zasad obowiązujących w oświetlaniu wnętrza, ale nie zapominając o umiarze.

Na suficie może zagościć współczesny żyrandol – ten bajkowy, wyrafinowany, łączący wspomniane już trzy materiały. Pasować do niego będzie lubiana dziś czerń, ponieważ wraz z ciepłą barwą światła i szkłem odbijającym jego wiązki, stanie się nieco łagodniejsza, nie tracąc na wrażeniu luksusu. Lampa tego typu wpisuje się we wnętrza współczesne i klasyczne. Zwyczajnym i nieco nudnym, które niczym się nie wyróżniają, dodaje wyjątkowości. Tak dopasowane oświetlenie uwydatnia atuty i może sprawić, że całe wnętrze będzie postrzegane będzie jako dzieło sztuki.

Mocno awangardowy i luksusowy żyrandol, potrzebuje dla kontrastu czegoś prostszego i łagodniejszego w swym wydaniu. Pozostałe lampy, te spełniające role oświetlenia dodatkowego i dekoracyjnego, mogą być utrzymane w tym samym stylu lub w innym, ale powinien je łączyć chociaż jeden element. Przede wszystkim jednak, powinny iść w kierunku minimalizmu, bo nadmiar nie jest wskazany.

Innym trikiem jest zastosowanie lampy wiszącej sporych rozmiarów, ale mocno nieoczywistej. Geometryczne kształty mogą przyjmować formę dwóch kręgów splecionych ze sobą, gdzie każdy z nich, będzie od wewnątrz oferował subtelne oświetlenie, niczym skrzyżowane obrączki mieniące się blaskiem. Fantazyjnie, ale z umiarem i smakiem!

Nietypowe konstrukcje oświetleniowe podnoszą walory wizualne wnętrz, i to każdego rodzaju. Jest w nich wystarczająco miejsca na zastosowanie światła, które będzie spełniało najważniejsze funkcje. Postawmy na typ, który estetyką będzie kusił, a jego funkcjonalność nie pozostawi złudzeń, że to oświetlenie przeznaczone do wnętrz mieszkalnych.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *