dekoracyjny kamień naturalny

Dekoracyjny kamień naturalny – czy sprawdzi się w domu?

Kamień naturalny do dekoracji

Kamień naturalny nadaje każdemu wnętrzu niepowtarzalnej elegancji i wyjątkowej faktury. Granit, trawertyn, łupek czy marmur są powszechnie stosowane we wszelkiego rodzaju projektach wnętrzarskich. W poniższym artykule znajdziesz kilka podpowiedzi na to, w jaki sposób cieszyć się pięknem naturalnego kamienia w domowym zaciszu.

Kamień naturalny w domu — zalety

Zastosowanie naturalnego kamienia dekoracyjnego w pomieszczeniach, poza walorami estetycznymi może nieść ze sobą wiele korzyści. Bezwładność cieplna kamienia pomaga utrzymać stałą temperaturę we wnętrzu domu, promując komfort cieplny i oszczędność energii. Kamień to produkt przyjazny dla środowiska. Nie zawiera żadnych substancji chemicznych i może być bezpiecznie używany w każdym pomieszczeniu. Poza tym naturalny kamień w całości nadaje się do recyklingu, co zmniejsza negatywny wpływ na ekosystem i sprawia, że materiał ten może być ponownie wykorzystany w kolejnych projektach.

Kamień naturalny na ścianę – hit czy kit?

Wydawać by się mogło, że położenie kamienia na ścianę we wnętrzu domu wiąże się z jego wizualnym ochłodzeniem i nadaniem muzealnego charakteru. Nic bardziej mylnego. Płyty, np. z kamienia łupkowego lub piaskowca są z powodzeniem stosowane jako okładzina ścian, nadając ciekawego, wręcz ciepłego klimatu i elegancji.

Za pomocą okładzin kamiennych jesteśmy tworzyć ciekawe kompozycje i uzyskiwać efekt podziału wnętrza, np. na salon i kuchnię. Naturalny dekoracyjny kamień doskonale komponuje się z drewnianymi meblami, a w zależności od faktury może nadawać modernistycznego designu lub nawiązywać do minionych epok. Ciekawe propozycje wykorzystania naturalnego kamienia w domu znajdziesz na stronie: https://grupamo.pl/. Tego rodzaju inspiracje sprawdzą się nie tylko w dużych wnętrzach, ale i mniejszych pomieszczeniach.

Warto wspomnieć, że niezaprzeczalną zaletą kamienia na ścianie jest jego praktyczność w codziennym utrzymaniu. Nawet jeśli ulegnie zabrudzeniu z łatwością poddaje się czyszczeniu, a kamienne ściany nie wymagają częstej renowacji, jak to np. ma miejsce w przypadku ścian malowanych farbą lub obłożonych tapetą.

Kamienny kominek – ponadczasowe rozwiązanie

Kominki wyłożone naturalnym kamieniem są funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu, a przy tym łatwe do zaaranżowania w różnych stylach. Kamienny kominek odnajdzie się w każdym wnętrzu. Co jednak istotne, kamień naturalny posiada niespotykanie wysoką odporność termiczną, dzięki czemu doskonale znosi ciepło z kominów i pieców, nie wykazując żadnych uszkodzeń.

Naturalny kamień elewacyjny – inwestycja na lata

Osobnym sposobem wykorzystania kamienia w domu jest położenie go w charakterze elewacji. W tym celu wykorzystuje się najczęściej kamień łupkowy, kwarcytowy lub bazaltowy. Rozwiązanie to od wielu lat stosowane jest w architekturze, tym bardziej, że naturalny kamień elewacyjny może imitować, np. cegłę. Jest wyjątkowo trwałym materiałem, odpornym na uderzenia, odbarwienia, a także różnorodne warunki atmosferyczne, m.in. wilgoć i mróz. Z powodzeniem posłuży przez długie lata i nada domowi niepowtarzalnego stylu.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *