Kunsthistorisches Muzeum w Wiedniu

We Wiedniu darmowe bilety do muzeów za korzystanie z autobusu!

We Wiedniu można zdobyć darmowe bilety do Muzeów czy na koncerty

Ekologia jest na topie, w obliczu katastrofy globalnego ocieplenia wszyscy starają się ograniczać m.in. wytwarzanie CO2. Kiedy w Krakowie miasto stara się powstrzymywać ataki smogu, przez palących śmieci mieszkańców, we Wiedniu powstała specjalna aplikacja  Kultur-Token, dzięki której będzie można zdobywać bilety do instytucji kulturalnych dzięki oszczędzaniu CO2.

Zamiast autem, komunikacją miejską lub rowerem, a w zamian – obcowanie ze sztuką

Zasady działania aplikacji Kultur-Token będą proste. Zamiast podróżować po mieście autem, wybierasz komunikację miejską lub rower (lub jakkolwiek inaczej). Zbierasz kilometry i tak po zaoszczędzeniu 20 kg CO2 otrzymujesz bilet do instytucji kulturalnej np. do wiedeńskiego muzeum. A jest to bardzo fajny prezent, gdyż wejściówki nie są tanie (kilkanaście, kilkadziesiąt euro), a co więcej zachęcają do zwiedzania naprawdę wspaniałych zbiorów sztuki i kultury we Wiedniu.

Zasada jest tylko jedna – poruszaj się po mieście nie korzystając z auta.

Akcje kulturalno-ekologiczne w Polsce

Podobne akcje zdarzają się również w Polsce. W tamtym roku w Warszawie powstała akcja „Recyklomaty”, dzięki której można było zdobyć na przykład bilet do teatru za wyrzucanie segregowany śmieci. Niestety, nie była ona do końca udana ze względu na małą ilość recyklomatów oraz nie dociągnięcia techniczne. W Krakowie stał przez jakiś czas – krakowski oczyszczacz powietrza.

Niestety, ale w Polsce brakuje jednak takich akcji, które udostępniałyby bilety czy darmowe wejściówki do muzeów, a o teatrach można pomarzyć. Czasami można jednak trafić na okresowe wydarzenia, jak np. Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich, gdzie można skorzystać z oferty kulturalnej za darmo.

Zobacz również

One Response

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *