biuro modułowe

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro modułowe?

Biuro modułowe – co to i dlaczego wybrać?

Biuro modułowe to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala szybko uruchomić biznes. Jego zaletą mogą być również niskie koszty eksploatacji. Na co zwrócić uwagę wybierając biuro modułowe? Odpowiedź znajduje się w niniejszym artykule.

Czym jest biuro modułowe?

Biuro modułowe to budynek, który tak samo jak domy modułowe budowany jest z gotowych elementów wytwarzanych w fabryce. Na miejscu budowy następuje jedynie ich montaż, co sprawia, że biura modułowe mogą powstają bardzo szybko i mogą być budowane przez cały rok. Mimo iż w tym przypadku nie muruje się z cegieł, to budynek modułowy niczym nie odbiega od tradycyjnych systemów budowlanych. Z czego powstaje biuro modułowe? Prawdę mówiąc możliwości są dwie, a mianowicie keramzytobeton lub drewniana bądź metalowa konstrukcja szkieletowa z odpowiednim wypełnieniem. Oczywiście następnie wykonuje się ocieplenie i elewację zewnętrzną, co pozwala nadać budynki ciekawy charakter.

Zalety biur modułowych

Biura modułowe zyskują coraz więcej zwolenników, co wynika przede wszystkim z zalet tej technologii. Wymienia się wśród nich m.in.:

– szybkość budowy – biuro modułowe, które będzie w pełni funkcjonalnym budynkiem wykorzystywanym przez cały rok powstaje zazwyczaj w 2-3 miesiące;

– oszczędność – budowa biura modułowego jest z reguły dużo tańsza niż postawienie tradycyjnego budynku, co wynika z optymalizacji wykorzystania materiałów w fabryce. Ile może w rzeczywistości kosztować? Tyle samo co dom modułowy, o czym można przeczytać w artykule: Ile kosztuje budowa domu modułowego?;

– funkcjonalność – budynek modułowy modułowy może być wykorzystywany nie tylko jako biuro, ale również punkt usługowy, czy nawet lokal gastronomiczny;

– możliwość rozbudowy – w razie potrzeby można zwiększyć powierzchnię biura modułowego poprzez doklejenie kolejnego modułu;

– brak pozwolenia na budowę – w przypadku biur modułowych o powierzchni do 35 m² nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę.

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro modułowe?

Jak już wspomniano biura modułowe to w pełni funkcjonalne budynki, które mogą spełniać wiele ról. W związku z tym należy zadbać o to, by powierzchnia oraz projekt biura modułowego odpowiadał indywidualnym potrzebom przedsiębiorcy oraz specyfice danego biznesu. Warto również zwrócić uwagę na energooszczędność danego rozwiązania, ponieważ bezpośrednio przekłada się ona na późniejsze koszty eksploatacji biura modułowego. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Istotna może być możliwość przeniesienia biura w inne miejsce, co jest zaletą rozwiązań modułowych. Taka możliwość może przydać się w sytuacji, gdy przedsiębiorca wynajmuje działkę przez określony czas, a w przyszłości może być zmuszony do przeniesienia biznesu w inne miejsce.

Biura modułowe to rozwiązania, które swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim zaletom technologii modułowej. Decydując się na takie rozwiązanie należy odpowiednio wybrać producenta opierając się na oferowanej przez niego jakości oraz doświadczeniu. Warto wziąć pod uwagę również odpowiednio długi okres gwarancji oraz pozytywne opinie innych klientów. Właśnie takimi może pochwalić się MARKAEKO, czyli firma, która od 2010 roku zajmuje się budową biur i domów modułowych.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *