farby do pokoju dla dzieci

Bezpieczne farby – czym malować pokoiki dziecięce?

Czym malować pokoje dla dzieci?

Są takie miejsca w domu, które wymagają szczególnej troski. Już na etapie adaptacji czy remontu pokoju dla dziecka musisz zadbać o to, aby wnętrze było nie tylko piękne, ale też bezpieczne. Co sprawi, że pomieszczenie stanie się przyjazne dla najmłodszego domownika? Na pewno wybór wysokiej jakości farb – antyalergicznych, szybkoschnących, bezzapachowych.

Farby do pokoju dziecka

Jak każdy rodzic, szukasz produktów najlepszych dla swojego dziecka. Gdy przychodzi do stworzenia pokoju marzeń, sporo uwagi poświęcasz kolorystyce wnętrza. Na pewno jednak pamiętasz też o tym, żeby farby, którymi pomalujesz ściany i sufit były profesjonalne oraz bezpieczne. To niesłychanie ważne, ponieważ dla komfortu Twojego malucha, jego zdrowia oraz samopoczucia w pokoju musi być świeże powietrza. Po aplikacji preparatów takich jak Tikkurila czy Beckers:

  • ściany wyschną bardzo szybko,
  • w powietrzu nie będzie unosił się nieprzyjemny zapach,
  • wykończenie będzie piękne, matowe i idealnie równomierne.

To wszystko jest bardzo ważne, szczególnie gdy pokój swojej pociechy remontujesz sam i chcesz mieć absolutną pewność, że prace przebiegną bez żadnych zakłóceń czy przykrych niespodzianek.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze farb?

Jeśli czeka Cię wyzwanie, jakim jest malowanie dziecięcego pokoiku, to musisz się do tego odpowiednio przygotować. Na etapie zakupu farby skup się nie tylko na odcieniu, ale też cechach preparatu. Najlepiej, aby spełniał on restrykcyjne normy jakości i bezpieczeństwa, czego dowodem będzie np. przyznana produktowi Rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, certyfikat Ecolabel świadczący o ekologicznej recepturze czy europejskie normy odnośnie emisji Lotnych Związków Organicznych na poziomie 0 % LZO.

W kwestiach użytkowych ważne jest to, aby ściana pokryta emulsją łatwo się zmywała. Wcześniej czy później pojawią się na niej tłuste odciski rączek czy fantazyjne szlaczki stworzone kredkami. Możliwość pozbycia się ich wilgotną ściereczką będzie ogromną zaletą. Taką możliwość oferują farby oznaczone klasą 1 (PN-EN 13300), co oznacza najwyższy stopień odporności na zmywanie oraz szorowanie na mokro. Więcej na biznespolski.com.

Kolorystyka farb do pokoju dziecka

Starsze dzieci same wskażą swój ulubiony kolor i będą aktywnie uczestniczyły w malowaniu swojego pokoiku. W przypadku maluszków decyzję podejmują rodzice. Warto, aby na początkowym etapie życia Twoja pociecha otoczona była przyjemnymi, subtelnymi kolorami. Najlepiej sprawdzą się zatem neutralne pastele – beże, biel, ciepłe brązy, błękity, blade róże, ciepłe żółcie.

 

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *