akcesoria-okienne

Akcesoria okienne – to kluczowy element desingu w każdym wnętrzu!

Akcesoria okienne

[ratings]

Akcesoria okienne to niezwykle ważny element, który w sposób znaczący zwiększa ich estetykę. Okucia okienne odpowiadają jednak nie tylko za zwiększenie estetyki, ale również za funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. W poniższym artykule doradzamy, w jaki sposób wybierać okucia okienne w swoim domu. Zapraszamy do lektury!

Jak wybierać okucia okienne? 

Okucia okienne to element, który należy zakupić dopiero wtedy, gdy będziemy pewni, że w naszych oknach sprawdzą się one w odpowiedni sposób. Wybór okuć to bardzo ważna sprawa. Sposób rozbudowania okuć okiennych oraz ilość elementów wchodzących w skład takiego zestawu zależy od typu okien oraz od tego, czego oczekuje dany klient. Jednym z najważniejszych elementów każdego okna są klamki. 

Klamki okienne – duży wybór i duży problem? 

Na rynku istnieje cała masa firm oferujących klamki do okien – klienci mogą zaopatrywać się zarówno w proste, podstawowe modele, jak i w skomplikowane warianty wyposażone w przyciski bądź zamki. Klamki możemy podzielić na:

  • klamki podstawowe – są to klasyczne klamki, które nie zostały wyposażone w żadne zabezpieczenia ani zamki. Podstawowym wyróżnikiem tego typu klamek jest solidność oraz prostota obsługi. Poszczególne modele mogą się od siebie nieco różnić, jednak w przeważającej większości przypadków nie ma to dużego wpływu na ich późniejszą funkcjonalność. Jeśli posiadamy taką możliwość, warto sprawdzić, jak dana klamka leży w naszej dłoni. Ta kwestia jest bardzo ważna szczególnie wtedy, gdy montujemy klamki do okien zlokalizowanych na granicy zasięgu, czyli wysoko osadzonych okien znajdujących się na dachu oraz lufcików podsufitowych;
  • klamki z zamkiem – stosuje się je najczęściej przy drzwiach balkonowych. Nie ma jednak żadnych przeszkód ku temu, by stosować je również w oknach. Montowanie ich w oknach jest jednak z reguły pozbawione sensu. Na rynku są dostępne zarówno klamki wyposażone w zwykłe zamki jak i takie wyposażone w specjalne wkładki, które są zabezpieczone przed rozwiercaniem;dz
  • klamki z przyciskiem – są to zmodyfikowane klamki z zamkiem – charakteryzują się one tym, że o wiele łatwiej się je otwiera, ponieważ nie wymagają używania klucza. Działają one na trochę innych zasadach. Klamki tego typu stosuje się rzadko, ponieważ oferują nieco niższy poziom bezpieczeństwa aniżeli zwykłe klamki z zamkiem. Oprócz tego, przy każdym otwarciu okna należy użyć przycisk.

Narożniki okienne 

Narożniki okienne to kolejny z niezbędnych elementów każdego okna. Spełniają one kilka bardzo istotnych funkcji – usztywniają ramę okna w narożach oraz zabezpieczają domostwo przed włamaniem. Z tego względu narożniki okienne należy kupować wyłącznie od renomowanych producentów, którzy sprzedają towary najwyższej jakości. 

Gdzie kupić akcesoria okienne? 

Rynek akcesoriów okiennych nieustannie się rozwija – z roku na rok powstaje coraz większa liczba firm oferujących okucia okienne najwyższej jakości. Jedną z nich jest na przykład https://sklep.winkhaus.pl/ – posiada ona szeroką gamę klamek, okuć oraz wkładek do zamków.

Tags: No tags

Dodawanie komentarzy zablokowane