Dom Picassa

Dom Picassa ma zostać sprzedany za zawrotną kwotę!

Dom Pabla Picassa na sprzedaż!

Pablo Picasso, artysta znany chyba każdemu, umarł 1973 roku w Mougins. Co ma do tego 20 milionów? Taka jest wartość wywoławcza willi, w której mieszkał i zmarł! 

Dom Picassa to gratka dla miłośników nie tylko architektury, ale i inwestorów. Poprzednia transakcja, która ciągnęła się od stycznia nie doszła do skutku, dlatego nieruchomość jest znowu na rynku.

Kwota 20 milionów to dopiero kwota startowa. Jaka cena będzie ostatecznie osiągnięta? Nie wiadomo, ale na pewno pojawili się już zainteresowani z USA oraz Chin. Jednak w 2013 roku willa miała być sprzedana za 220 milionów dolarów, a później w 2015 roku znowu została wystawiona do sprzedaży. Można się spodziewać, że cena nieruchomości przekroczy z pewnością 100 milionów dolarów.

Aukcja ma się odbyć w październiku, a dom Picassa, ma wartość nie tylko związaną z jego osobą, lecz nieruchomość sama w sobie jest po prostu luksusowa. Sam teren ogrodu to 3 hektary pięknej, południowej, Francuskiej ziemi. Główna willa ma 1500 m2, posiada ponad 30 pomieszczeń.  Oczywiście została ona częściowo przekształcona i zmodernizowana od czasów mieszkania tam Picassa. W dodatku znajduje się tam również piwnica na 5 000 butelek wina, kort tenisowy, kilka basenów, łaźnia. 

Zobacz również: Jak negocjować by najtaniej kupić mieszkanie?

 

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *